Euro U21 - eliminacje: Irlandia U-21 - Islandia U-21 1-2 (0-1)

15 listopada na Tallaght Stadium w Dublinie odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Irlandii U-21 i Islandii U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Islandii U-21 2-1.

V. Ingimundarson 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Islandii U-21.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Islandia U-21: Ariemu Leifssonowi w 15. i Kolbeinnowi Finnssonowi w 19. minucie.

Tymczasem to reprezentanty Islandii U-21 otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Sveinn Guðjohnsen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Islandii U-21.

Na drugą połowę drużyna Irlandii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Anthony'ego Scully'ego wszedł Troy Parrott. W 61. minucie za Andriego Baldurssona wszedł Ísak Jóhannesson.

W tej samej minucie trener Islandii U-21 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Willuma Willumssona wszedł Þórir Helgason, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Islandii U-21 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Islandii U-21 udało się strzelić gola i wygrać. Między 72. a 74. minutą, boisko opuścili reprezentanty Irlandii U-21: Michael Obafemi, Connor Ronan, na ich miejsce weszli: Joshua Kayode, Daniel Mandroiu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sveinna Guðjohnsena, Kolbeinna Finnssona zajęli: Valdimar Ingimundarson, Brynjólfur Willumsson.

W 75. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Islandii U-21 Ari Leifsson. W 83. minucie w drużynie Irlandii U-21 doszło do zmiany. Thomas O'Connor wszedł za Conora Coventry'ego.

Trener Irlandii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Zachary'ego Elbouzediego i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Granta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Irlandia U-21: Liamowi Scalesowi w 86. i Joshui Kayode'owi w 88. minucie. W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Nathana Collinsa z Irlandii U-21.

W samej końcówce meczu w drużynie Islandii U-21 doszło do zmiany. Kolbeinn Thórdarson wszedł za Þórira Helgasona.

Piłkarze Islandii U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej trzeciej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Valdimar Ingimundarson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Patrik Sigurður Gunnarsson
88′ Nathan Michael Collins
Hördur Ingi Gunnarsson
Conor Masterson
Ari Leifsson 75′ (samob.) 15′
Lee O'Connor
Alfons Sampsted
86′ Liam Scales
Andri Fannar Baldursson61′
83′ Conor Coventry
Kolbeinn Birgir Finnsson19′ 72′
83′ Zachary Elbouzedi
Alex Þór Hauksson
74′ Connor Patrick Ronan
Róbert Orri Þorkelsson
46′ Anthony Scully
Jón Dagur Þorsteinsson
Jack Taylor
Willum Þór Willumsson61′
74′ Michael Obafemi
Ísak Óli Ólafsson
74′ Daniel Mandroiu
Bjarki Steinn Bjarkason
83′ Thomas O'Connor
Valdimar Þór Ingimundarson72′  90′
83′ Daniel Grant
Ísak Bergmann Jóhannesson61′
74′ 88′ Joshua Kayode
Kolbeinn Thórdarson89′
46′ Troy Parrott
Brynjólfur Darri Willumsson72′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną reprezentantom Irlandii U-21, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Islandii U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Larnace. Jej rywalem będzie Armenia U-21. Tego samego dnia Luksemburg U-21 będzie przeciwnikiem reprezentacji Irlandii U-21 w meczu, który odbędzie się w Luksemburgu.