Euro U21 - eliminacje: Irlandia Północna U-21 - Ukraina U-21 1-0 (0-0)

13 października na The Showgrounds w Ballymena odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Irlandii Płn. U-21 i Ukrainy U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Irlandii Płn. U-21 1-0.

P. O'Neill 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Reprezentacja Ukrainy U-21 wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ukrainy U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Irlandii Płn. U-21 zdobył Paul O'Neill w 61. minucie. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Jake'owi Dunwoody'emu z Irlandii Płn. U-21. Chwilę później trener Ukrainy U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Artema Bondarenkę. Na boisko wszedł Maksym Chekh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie za Danyla Sikana wszedł Nazarii Rusyn.

Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili reprezentanty Irlandii Płn. U-21: Paul O'Neill, Amrit Bansal-McNulty, JJ McKiernan, na ich miejsce weszli: Lee Bonis, JJ McKiernan, Bobby Burns. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Heorhiego Tsitaishvilego, Dmytra Topalova, Serhiego Buletsy zajęli: Oleksandr Nazarenko, Bohdan Lednev, Illia Shevtsov. Od 65. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Ukrainy U-21 i dwie drużynie przeciwnej.

Sikan
67′ Conor Hazard
Arsenii Batagov90′
36′ 76′ Amrit Bansal-McNulty
Artem Bondarenko64′
62′ Jake Dunwoody
Serhii Buletsa90′
Ethan Stuart William Galbraith
Dmytro Topalov68′
Caolan Boyd-Munce
Heorhii Tsitaishvili16′ 64′
 61′ 68′ 76′ Paul O'Neill
Danylo Sikan29′ 64′
Nathan James Gartside
Ruslan Neshcheret
Kofi Balmer
Volodymyr Brazhko
90′ Bobby Burns
Maksym Chekh64′
Aaron Donnelly
Bohdan Lednev68′
Jack Scott
Oleksandr Nazarenko64′
76′ Lee Bonis
Illia Shevtsov90′
Ross Larkin
Nazarii Rusyn64′ 65′
Andrew Scott

76′ 90′ JJ McKiernan

Piłkarze Irlandii Płn. U-21 obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Reprezentacja Irlandii Płn. U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Ukrainy U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Drużyny będą miały czterotygodniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 13 listopada drużyna Ukrainy U-21 rozegra kolejny mecz w Ta'Qaliem. Jej rywalem będzie Malta U-21. Natomiast 17 listopada Ukraina U-21 będzie przeciwnikiem reprezentacji Irlandii Płn. U-21 w meczu, który odbędzie się w Kowalówce.