Euro U21 - eliminacje: Irlandia Północna U-21 - Finlandia U-21 2-3 (1-1)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 9 października, reprezentacja Irlandii Płn. U-21 przegrała z Finlandią U-21 2-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na The Showgrounds w Ballymena.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-09 19:00 | Stadion: The Showgrounds | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
N. Skyttä 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką JJa McKiernana z Irlandii Płn. U-21, a w 22. minucie Mikaela Soisala z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to reprezentanty Irlandii Płn. U-21 otworzyli wynik. W 23. minucie Paul O'Neill dał prowadzenie swojej jedenastce.

Drużyna Finlandii U-21 wyrównała wynik meczu. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Timo Stavitski.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę reprezentacja Irlandii Płn. U-21 wyszła w zmienionym składzie, za JJa McKiernana wszedł Lee Bonis. Także jedenastka Finlandii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Tima Stavitskiego wszedł Naatan Skyttä. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Alfie McCalmontowi z Irlandii Płn. U-21. Była to 58. minuta meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Irlandii Płn. U-21 przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Paul O'Neill po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W 61. minucie Danny Amos został zmieniony przez Bobby'ego Burnsa.

Piłkarze Finlandii U-21 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mikael Soisalo.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie wynik ustalił Naatan Skyttä.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Finlandii U-21 doszło do zmiany. Juho Hyvärinen wszedł za Aapa Mäenpäę. Trener Irlandii Płn. U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Alfie McCalmonta i na pole gry wprowadził napastnika Andrew Scotta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie w drużynie Finlandii U-21 doszło do zmiany. Benjamin Källman wszedł za Marcusa Forssa.

Po chwili trener Finlandii U-21 postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Jasina-Amina Assehnouna wszedł Mikael Almen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Finlandii U-21 utrzymać prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Hugo Keto
61′ Danny Amos
Mikael Soisalo  62′ 22′
58′ 79′ Alfie John McCalmont
Matias Vainionpää
Caolan Boyd-Munce
Onni Valakari
 23′, 59′ Paul O'Neill
Marcus Forss83′
21′ 46′ JJ McKiernan
Timo Stavitski  44′ 46′
Nathan James Gartside
William Jääskeläinen
Kofi Balmer
Mikael Almen90′
61′ Bobby Burns
Niilo Mäenpää
46′ Lee Bonis
Naatan Skyttä46′  68′
Ross Larkin
Enoch Banza
79′ Andrew Scott
Benjamin Källman83′

Reprezentanty Irlandii Płn. U-21 otrzymały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Reprezentacja Irlandii Płn. U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Finlandii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.