Euro U21 - eliminacje: Holandia U-21 - Gibraltar U-21 5-0 (3-0)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 8 października, drużyna Holandii U-21 wysoko wygrała z Gibraltarem U-21 5-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Covebo Stadionie - De Koel - w Venlo.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-08 20:00 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Arbiter: Christopher Jäger
J. Ekkelenkamp 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Holandii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Dani de Wit wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii U-21, zdobywając bramkę w siódmej minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 24. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dani de Wit z Holandii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Holandii U-21 w 40. minucie spotkania, gdy Ferdi Kadıoğlu strzelił trzeciego gola.

Na drugą połowę drużyna Gibraltaru U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Kierona Garcię wszedł James Parkinson. W 59. minucie Ryan Gravenberch zastąpił Joshuę Zirkzeego.

W tej samej minucie w reprezentacji Gibraltaru U-21 doszło do zmiany. Kevagn Ronco wszedł za Michaela Negrette'a.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Deyovaisio Zeefuik.

Między 70. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Gibraltaru U-21: Dylan Peacock, Evan De Haro, Jack Breed, na ich miejsce weszli: Michael Ruiz, Dylan Borge, Luke Bautista. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Codego Gakpa, Ferdiego Kadıoğlu zajęli: Noa Noëll, Jurgen Ekkelenkamp.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii U-21 w 78. minucie spotkania, gdy Jurgen Ekkelenkamp zdobył piątą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Holandii U-21 doszło do zmiany. Kaj Sierhuis wszedł za Myrona Boadu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Daniemu de Witowi z jedenastki Holandii U-21. Była to 90. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Evan De Haro77′
 69′ Deyovaisio Zeefuik
Ayoub El Hmidi
 7′, 24′ 90′ Dani de Wit
Kieron Garcia46′
59′ Ryan Jiro Gravenberch
Andrew Hernandez
Abdoulrahmane Harroui
Ethan Llambias
 40′ 78′ Ferdi Erenay Kadıoğlu
Michael Lee Negrette59′
83′ Myron Boadu
Dylan Peacock70′
78′ Cody Mathès Gakpo
Leon Clinton
78′  78′ Jurgen Ekkelenkamp
Kevagn Ronco59′
Ludovit Reis
Michael Ruiz70′
78′ Noa Noëll Lang
Dylan Borge77′
83′ Kaj Sierhuis

59′ Joshua Zirkzee

Reprezentacja Holandii U-21 była w posiadaniu piłki przez 83 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Gibraltaru U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Holandii U-21 przyznał jedną żółtą.

Drużyna Holandii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Gibraltaru U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.