Euro U21 - eliminacje: Holandia U-21 - Białoruś U-21 5-0 (2-0)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 15 listopada, reprezentacja Holandii U-21 wysoko wygrała z Białorusią U-21 5-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadion w Almere.

M. Boadu 31',47'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Holandii U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Niestety w szóstej minucie meczu Pavel Pavlyuchenko bramkarz Białorusi U-21 z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Maksima Plotnikova - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii U-21 w 30. minucie spotkania, gdy Kaj Sierhuis zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna Białorusi U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Holandii U-21, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Myron Boadu. To już siódme trafienie tego reprezentant w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Białorusi U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Dmitriego Prishchepę wszedł Vladislav Solanovich.

W 47. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Myron Boadu z Holandii U-21. W 60. minucie za Mitchela Bakkera wszedł Sherel Floranus.

W tej samej minucie boisko opuścili reprezentanty Holandii U-21: Deyovaisio Zeefuik, Joshua Zirkzee, a na ich miejsce weszli Justin Hoogma, Myron Boadu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie Kaj Sierhuis po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-0.

W 70. minucie Roman Davyskiba został zmieniony przez Dmitriego Borodina, a za Maksima Myakisha wszedł na boisko Roman Vegerya, co miało wzmocnić jedenastkę Białorusi U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Azora Matusiwa na Justina Kluiverta.

Niedługo później Kaj Sierhuis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii U-21, strzelając kolejnego gola w 83. minucie starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Pavel Pavlyuchenko
60′ Mitchel Bakker
Daniil Miroshnikov
Danilho Raimundo Doekhi
Danila Nechaev
60′ Justin Hoogma
Roman Davyskiba70′
76′ Azor Matusiwa
Denis Grechikho
Ludovit Reis
Maksim Myakish80′
 31′, 47′ 60′ Myron Boadu
Sergey Volkov
 30′, 64′, 83′ Kaj Sierhuis
Egor Bogomolskiy
Thijmen Joel Sander Nijhuis
Artem Makavchik
Kjell Scherpen
Maksim Plotnikov6′
60′ Sherel Floranus
Vladislav Solanovich46′
Perr Schuurs
Roman Vegerya80′
60′ Deyovaisio Zeefuik
Dmitri Borodin70′
Ferdi Erenay Kadıoğlu

Cody Mathès Gakpo

76′ Justin Kluivert

60′ Joshua Zirkzee

Drużyna Holandii U-21 była w posiadaniu piłki przez 78 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie reprezentacje wymieniły po czterech zawodników.