Reklama

Reklama

Euro U21 - eliminacje: Holandia U-21 - Białoruś U-21 5-0 (2-0)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 15 listopada, reprezentacja Holandii U-21 wysoko wygrała z Białorusią U-21 5-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadion w Almere.

W  spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 15 listopada, reprezentacja Holandii U-21 wysoko wygrała  z Białorusią U-21  5-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadion w Almere.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Holandii U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Niestety w szóstej minucie meczu Pavel Pavlyuchenko bramkarz Białorusi U-21 z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Maksima Plotnikova - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii U-21 w 30. minucie spotkania, gdy Kaj Sierhuis zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Reklama

Drużyna Białorusi U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Holandii U-21, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Myron Boadu. To już siódme trafienie tego reprezentant w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Białorusi U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Dmitriego Prishchepę wszedł Vladislav Solanovich.

W 47. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Myron Boadu z Holandii U-21. W 60. minucie za Mitchela Bakkera wszedł Sherel Floranus.

W tej samej minucie boisko opuścili reprezentanty Holandii U-21: Deyovaisio Zeefuik, Joshua Zirkzee, a na ich miejsce weszli Justin Hoogma, Myron Boadu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie Kaj Sierhuis po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-0.

W 70. minucie Roman Davyskiba został zmieniony przez Dmitriego Borodina, a za Maksima Myakisha wszedł na boisko Roman Vegerya, co miało wzmocnić jedenastkę Białorusi U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Azora Matusiwa na Justina Kluiverta.

Niedługo później Kaj Sierhuis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii U-21, strzelając kolejnego gola w 83. minucie starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Drużyna Holandii U-21 była w posiadaniu piłki przez 78 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie reprezentacje wymieniły po czterech zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka Holandii U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Portimão. Jej przeciwnikiem będzie Portugalia U-21.

Reklama

Reklama

Reklama