Euro U21 - eliminacje: Hiszpania U-21 - Wyspy Owcze U-21 2-0 (0-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 12 listopada, reprezentacja Hiszpanii U-21 zwyciężyła z Wyspami Owczymi U-21 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas w Marbelli.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-12 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas | Arbiter: Admir Šehović
Hiszpania U-21
Wyspy Owcze U-21
2
0
Adrià Pedrosa 67'
Roberto López 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Hiszpanii U-21.

Od pierwszych minut jedenastka Wysp Owczych U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Hiszpanii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Adrii Pedrosie z reprezentacji Hiszpanii U-21. Była to 21. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Hiszpanii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Brahima Díaza, Daniego Gómeza weszli Javi Puado, Roberto López. Niestety Álvaro Fernández bramkarz Hiszpanii U-21 nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Iñakiego Peñę - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W 60. minucie Fran Beltrán został zmieniony przez Manu Garcíę. Trener Wysp Owczych U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Jonna Johannesena i na pole gry wprowadził napastnika Bjarkiego Nielsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacje wciąż miały problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Hiszpanii U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Adrià Pedrosa.

W 74. minucie Pedri został zmieniony przez Óscara Rodrígueza, co miało wzmocnić reprezentację Hiszpanii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pætura Joenssona na Ragnara Samuelsena.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Hiszpanii U-21 w 87. minucie spotkania, gdy Roberto López strzelił drugiego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili reprezentanty Wysp Owczych U-21: Hanus Sørensen, Hjalti Kárason, a na ich miejsce weszli Stefan Radosavljevic, Lukas Giessing.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Gómez
46′ Álvaro Fernández Llorente
Rói Mørk Hentze
Jorge Cuenca Barreno
Andrias Edmundsson
 67′ 21′ Adrià Giner Pedrosa
Lukas Grenaa Giessing90′
José Manuel Hernando Riol
Daniel Johansen
60′ Francisco José Beltrán Peinado
Ari Olsen
Alejandro Pozo Pozo
Jákup Biskopstø Andreasen
Martín Zubimendi Ibáñez
Pætur Joensson Petersen80′
46′ Brahim Abdelkader Díaz
Jonn Johannesen63′
Bryan Gil Salvatierra
Samuel Johansen Chukwudi
74′ Pedro González López
Petur Knudsen
46′ Daniel Gómez Alcón
Stefan Radosavljevic90′
46′ Ignacio Peña Sotorres
Ólavur Niclasen
60′ Manuel García Alonso
Ragnar Samuelsen80′
Jon Moncayola Tollar
Pætur Turiðarson Skipanes
74′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Hanus Sørensen90′
46′  87′ Roberto López Alcaide
Arnbjørn Svensson
46′ Javier Puado Díaz
Bjarki Nielsen63′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Wysp Owczych U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Hiszpanii U-21 przyznał jedną żółtą.

Reprezentacja Hiszpanii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Wysp Owczych U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Wysp Owczych U-21 rozegra kolejny mecz w Szymkent. Jej przeciwnikiem będzie Kazachstan U-21. Tego samego dnia Izrael U-21 będzie rywalem reprezentacji Hiszpanii U-21 w meczu, który odbędzie się w Marbelli.