Euro U21 - eliminacje: Hiszpania U-21 - Izrael U-21 3-0 (0-0)

17 listopada na Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas w Marbelli odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Hiszpanii U-21 i Izraela U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hiszpanii U-21 3-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-17 18:45 | Stadion: Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas | Arbiter: Rohit Saggi
Moncayola 89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut reprezentacja Izraela U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Hiszpanii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie w jedenastce Hiszpanii U-21 doszło do zmiany. Fran Beltrán wszedł za Javiego Puada. Trener Hiszpanii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Óscara Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Brahima Díaza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hiszpanii U-21 w 65. minucie spotkania, gdy Roberto López strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 73. minucie Eylon Almog zastąpił Liela Abadę.

W tej samej minucie w drużynie Izraela U-21 doszło do zmiany. Tomer Altman wszedł za Shaya Eliasa. Trener Izraela U-21 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edena Karzeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Samuel Bar. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze Hiszpanii U-21: Barrenetxea, Dani Gómez, a na ich miejsce weszli Bryan Gil, Roberto López.

Jedenastka Izraela U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hiszpanii U-21, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 w 75. minucie strzelił Barrenetxea.

W 79. minucie Adrià Pedrosa został zmieniony przez Manu Sáncheza, co miało wzmocnić jedenastkę Hiszpanii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomera Yosefiego na Ida Shahara oraz Thai Bariba na Oshera Davidę. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Eden Karzev z reprezentacji Izraela U-21. Była to 80. minuta pojedynku.

Niedługo później Moncayola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hiszpanii U-21, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Ofri Arad
79′ Adrià Giner Pedrosa
Gil Cohen
 89′ Jon Moncayola Tollar
Danny Gruper
58′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Tomer Yosefi82′
74′ Bryan Gil Salvatierra
Eylon Haim Almog73′
 65′ (k.) 74′ Roberto López Alcaide
Thai Baribo88′
58′ Javier Puado Díaz
Or Blorian
Álvaro Fernández Llorente
Omer Ya'akov Niron
Jorge Cuenca Barreno
Fadi Najar
79′ Manuel Sánchez De La Peña
Tomer Altman73′
58′ Francisco José Beltrán Peinado
Amit Cohen
Alejandro Pozo Pozo
Eden Karzev73′ 80′
Martín Zubimendi Ibáñez
Omer Lakau
58′ Brahim Abdelkader Díaz
Ido Shahar82′
74′  75′ Ander Barrenetxea Muguruza
Liel Abada73′
74′ Daniel Gómez Alcón
Osher Davida88′

Arbiter nie ukarał reprezentantów Hiszpanii U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Izraela U-21 przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.