Euro U21 - eliminacje: Gruzja U-21 - Słowacja U-21 2-1 (1-0)

12 listopada na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Gruzji U-21 i Słowacji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Gruzji U-21 2-1.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-12 11:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Arbiter: Gergő Bogár
M. Gono 90'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Słowacji U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W dziewiątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Słowacji U-21 Lukáš Fabiš.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iraklego Azaroviego z Gruzji U-21, a w 33. minucie Christiána Herca z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gruzji U-21.

Drugą połowę reprezentacja Gruzji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandre Andronikashvilego wszedł Jemali-Giorgi Jinjolava. W 60. minucie Lukáš Fabiš został zastąpiony przez Kristiána Vallę.

W 61. minucie Ladislav Almási został zmieniony przez Jakuba Kadáka, co miało wzmocnić drużynę Słowacji U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiego Kochorashvilego na Giorgiego Kutsię w 71. minucie oraz Serga Kukhianidzego na Nugzara Spanderashvilego w tej samej minucie. Między 65. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Słowacji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Anzor Mekvabishvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gruzji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie spotkania. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Słowacji U-21: Marián Chobot, Dávid Ďuriš, Dávid Strelec, na ich miejsce weszli: Matúš Kmet, Matej Trusa, Timotej Múdry. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iraklego Azaroviego, Tornike Dzotsenidzego zajęli: Iuri Tabatadze, Tornike Dzebniauri.

W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Giorgiemu Kutsi z reprezentacji Gruzji U-21.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Miroslav Gono.

Jedenastce Słowacji U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Gruzji U-21.

Samuel Petráš
14′ 79′ Irakli Azarovi
Lukáš Fabiš 9′ (samob.) 60′
72′ Ilia Beriashvili
Ivan Mesík65′
86′ Tornike Dzotsenidze
Alexander Mojžiš72′
Nikoloz Mali
Gergely Tumma
46′ Aleksandre Andronikashvili
Miroslav Gono  90′
Beka Dartsmelia
Christián Herc33′
71′ Giorgi Kochorashvili
Ladislav Almási61′
 78′ Anzor Mekvabishvili
Marián Chobot82′
Giorgi Guliashvili
Dávid Ďuriš82′
78′ Sergo Kukhianidze
Dávid Strelec87′
Luka Sanikidze
Dávid Šipoš
46′ Jemali-Giorgi Jinjolava
Kristián Vallo60′
Lasha Ugrekhelidze
Matúš Vojtko
86′ Tornike Dzebniauri
Jakub Kadák61′
71′ 80′ Giorgi Kutsia
Matúš Kmet82′
79′ Iuri Tabatadze
Martin Kovaľ
Giorgi Iakobidze
Timotej Múdry87′
Zurab Museliani
Matej Trusa82′
78′ Nugzar Spanderashvili

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Gruzji U-21 w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Słowacji U-21 rozegra kolejny mecz w Nitrze. Jej rywalem będzie Liechtenstein U-21.