Euro U21 - eliminacje: Gruzja U-21 - Azerbaijan U-21 1-0 (1-0)

13 października na Stadioni Tengiz Burjanadze w Gori odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Gruzji U-21 i Azerbejdżanu U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gruzji U-21 1-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 17:00 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Arbiter: Dzmitry Dzmitryieu
Gruzja U-21
Azerbaijan U-21
1
0
G. Guliashvili 42'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Gruzji U-21.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Gruzji U-21 i dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Giorgi Guliashvili dla reprezentacji Gruzji U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gruzji U-21.

Na drugą połowę reprezentacja Gruzji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Giorgiego Kutsię, Nugzara Spanderashvilego weszli Anzor Mekvabishvili, Sergo Kukhianidze. W 58. minucie za Süleymana Əhmədova wszedł Toral Bayramov.

Trener Azerbejdżanu U-21 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Elvina Cəfərquliyeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Barış Ekincier. W 68. minucie w drużynie Gruzji U-21 doszło do zmiany. Iva Gelashvili wszedł za Lukę Lochoshvilego. Po chwili trener Gruzji U-21 postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lukę Silagadzego wszedł Irakli Azarovi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Gruzji U-21 utrzymać prowadzenie.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Turan Vəlizadə z drużyny Azerbejdżanu U-21 i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 36. minucie. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Gruzji U-21 i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Kamran İbrahimov
82′ Shalva Burjanadze
Rüfət Əhmədov38′
Davit Kobouri
Rauf Elxan Hüseynli
Luka Lakvekheliani
Emre Kaplan
30′ 68′ Luka Lochoshvili
Nihad Tamazov
84′ Beka Dartsmelia
Səbuhi Abdullazadə90′
6′ 46′ Giorgi Kutsia
Süleyman Əhmədov58′
13′ Davit Samurkasovi
Turan Vəlizadə36′ 77′
75′ Luka Silagadze
Barış Ekincier58′
 42′ Giorgi Guliashvili
Ozan Can Kökcü90′ 90′
46′ Nugzar Spanderashvili
Doğukan Öksüz77′
Davit Kereselidze
Nicat Mehbalıyev
75′ Irakli Azarovi
Mert Çelik
68′ Iva Gelashvili
Hüseyin Seylığlı
82′ Aleksandre Andronikashvili
Toral Bayramov58′
Tornike Dzebniauri
Elvin Cəfərquliyev58′
46′ 90′ Anzor Mekvabishvili
Rövlan Muradov
Irakli Zaridze
İdris İnqilablı90′
46′ 90′ Sergo Kukhianidze
Rüfət Abdullazadə90′

Muhammed Mustafa Yıldırım77′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną reprezentantom Azerbejdżanu U-21, a piłkarzom Gruzji U-21 przyznał sześć żółtych.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.