Euro U21 - eliminacje: Grecja U-21 - Szkocja U-21 1-0 (1-0)

17 listopada na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Grecji U-21 i Szkocji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Grecji U-21 1-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-17 17:00 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Benoît Millot
Grecja U-21
Szkocja U-21
1
0
E. Christopoulos 26'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Grecji U-21.

Od pierwszych minut reprezentacja Szkocji U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Grecji U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Grecji U-21 zdobył Efthymios Christopoulos w 26. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Grecji U-21.

Na drugą połowę drużyna Grecji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Apostolosa Diamantisa wszedł Apostolos Konstantopoulos. Między 59. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Grecji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W 72. minucie Glenn Middleton zastąpił Lewisa Fioriniego. W tej samej minucie w jedenastce Szkocji U-21 doszło do zmiany. David Turnbull wszedł za Barry'ego Maguire'a. Chwilę później trener Grecji U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Efthymiosa Christopoulosa. Na boisko wszedł Alexandros Lolis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 81. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Grecji U-21 i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Ross Doohan
46′ Apostolos Diamantis
Allan Campbell
81′ Giannis-Foivos Botos
Lewis Ferguson
65′ Giannis Papanikolaou
Barry Maguire72′
Theocharis Tsiggaras
Ross McCrorie59′
 26′ 73′ Efthymios Christopoulos
Fraser Hornby
74′ Fotis Ioannidis
Connor McLennan86′
82′ Theodosios Machairas
Glenn Bell Dollar Middleton72′
Konstantinos Tzolakis
Brian Kinnear
46′ 81′ Apostolos Konstantopoulos
Robby McCrorie
Abdul Rahman Oues
Lewis Mayo
81′ Ioannis Bouzoukis
Thomas Mcintyre
72′ Angelos Tsigaras
Nathan Patterson
82′ 89′ Dimitrios Emmanouilidis
Patrick James Reading
74′ Georgios Koutsias
Stephen Welsh
73′ Alexandros Lolis
Lewis Fiorini72′
Marios Vrousai
David Turnbull72′

Reprezentanty Grecji U-21 dostały w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Grecji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast reprezentacja Szkocji U-21 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.