Euro U21 - eliminacje: Grecja U-21 - Czechy U-21 0-2 (0-0)

W pojedynku Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 13 listopada, drużyna Grecji U-21 przegrała z Czechami U-21 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-13 18:00 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Adrien Jaccottet
Grecja U-21
Czechy U-21
0
2
P. Bucha 68'
V. Drchal 90'

Od pierwszych minut drużyna Czech U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Grecji U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 41. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Odysseas Lymperakis osłabiając tym samym drużynę Grecji U-21.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Dominik Plechatý z reprezentacji Czech U-21. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Grecji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Giannisa-Foivosa Botos, Konstantinosa Balogiannisa weszli Theocharis Tsiggaras, Giannis Papanikolaou. Także reprezentacja Czech U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Dominika Plechatego, Filipa Havelkę weszli Tomáš Ostrák, Denis Granečný. W 58. minucie Georgios Koutsias zastąpił Anargyrosa Kampetsisa.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pół godziny przed końcowym gwizdkiem, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ladislavowi IIemu i Apostolosowi Diamantisowi. W 65. minucie w drużynie Czech U-21 doszło do zmiany. Antonín Vaníček wszedł za Jana Matoušeka.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czech U-21 w 68. minucie spotkania, gdy Pavel Bucha strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Po chwili trener Grecji U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Angelosa Tsigarasa. Na boisko wszedł Ioannis Bouzoukis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie Ondřej Šašinka został zmieniony przez Václava Drchala, co miało wzmocnić reprezentację Czech U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mariosa Vrousaiego na Theodosiosa Machairasa. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Tomáš Ostrák, piłkarz Czech U-21. Chwilę później trener Czech U-21 postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ondřeja Lingra wszedł Jakub Klíma, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Czech U-21 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Czech U-21 udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Václav Drchal.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Martin Jedlička
61′ Apostolos Diamantis
Libor Holík
Stefanos Evangelou
Dominik Plechatý45′ 46′
Alexandros Katranis
David Zima
41′ Odysseas Lymperakis
Pavel Bucha  68′ (k.)
Konstantinos Apostolakis
Filip Havelka46′
46′ Konstantinos Balogiannis
Dominik Janošek
46′ Ioannis Bouzoukis
Ladislav Krejčí61′
72′ Angelos Tsigaras
Ondřej Lingr89′
58′ Georgios Koutsias
Jan Matoušek65′
80′ Marios Vrousai
Jakub Klíma89′
72′ Giannis-Foivos Botos
Daniel Souček
46′ Giannis Papanikolaou
Jan Fortelný
46′ Theocharis Tsiggaras
Tomáš Ostrák46′ 88′
Fotis Ioannidis
Antonín Vaníček65′
58′ Anargyros Kampetsis
Patrik Žitný
80′ Theodosios Machairas
Václav Drchal77′  90′

Reprezentanty Grecji U-21 dostały w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Grecji U-21 rozegra kolejny mecz w Atenach. Jej rywalem będzie Szkocja U-21.