Euro U21 - eliminacje: Grecja U-21 - Chorwacja U-21 0-1 (0-1)

13 października na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Grecji U-21 i Chorwacji U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chorwacji U-21 1-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 16:00 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: José Luis Munuera Montero
Grecja U-21
Chorwacja U-21
0
1
L. Majer 27'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Chorwacji U-21 wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Borna Sosa z Chorwacji U-21. Była to piąta minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Chorwacji U-21 zdobył Lovro Majer w 27. minucie. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chorwacji U-21.

Na drugą połowę reprezentacja Grecji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Theocharisa Tsiggarasa wszedł Marios Vrousai. Trener Chorwacji U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Kristijan Bistrović, a murawę opuścił Lovro Majer.

W 67. minucie Dario Špikić zastąpił Daria Vizingera. Trener Grecji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Dimitriosa Nikolaou i na pole gry wprowadził napastnika Dimitriosa Emmanouilidisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 78 minuty boisko opuścili reprezentanty Grecji U-21: Konstantinos Apostolakis, Ioannis Bouzoukis, Angelos Tsigaras, na ich miejsce weszli: Abdul Oues, Georgios Xenitidis, Petros Bagalianis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petara Musy, Luki Ivanušeca zajęli: Sandro Kulenović, Marin Šverko.

W 84. minucie arbiter pokazał kartki Giannisowi Papanikolaou z Grecji U-21 i Dariowi Vizingerowi z jedenastki Chorwacji U-21. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joško Gvardiol
73′ Dimitrios Nikolaou
Borna Sosa5′
Panagiotis Retsos
Boško Šutalo
78′ Konstantinos Apostolakis
Luka Ivanušec90′
79′ Ioannis Bouzoukis
Lovro Majer  27′ 66′
84′ Giannis Papanikolaou
Nikola Moro
88′ Angelos Tsigaras
Darko Nejašmić
46′ Theocharis Tsiggaras
David Čolina
88′ Petros Bagalianis
Marin Šverko90′
78′ Abdul Rahman Oues
Kristijan Bistrović66′
Giannis-Foivos Botos
Mario Ćuže
Spyridon Natsos
Neven Đurasek
79′ Georgios Xenitidis
Sandro Kulenović79′
73′ Dimitrios Emmanouilidis
Dario Vizinger67′ 84′
46′ Marios Vrousai
Matej Vuk

Piłkarze Grecji U-21 obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Grecji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Chorwacji U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.