Euro U21 - eliminacje: Gibraltar U-21 - Portugalia U-21 0-3 (0-1)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 13 października, jedenastka Gibraltaru U-21 przegrała z Portugalią U-21 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Victoria Stadium.

Pedro Gonçalves 50',80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Portugalii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jota wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portugalii U-21, zdobywając bramkę w 16. minucie starcia.

W 23. minucie za Rúbena Vinagrego wszedł Tomás Tavares. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ethan Santos z drużyny gospodarzy. Była to 33. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Portugalii U-21.

Drugą połowę jedenastka Portugalii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jotę, Dioga Dalota weszli Joelson Fernandes, Gedson Fernandes.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Gonçalves.

Między 54. a 68. minutą, boisko opuścili reprezentanty Gibraltaru U-21: Andre De Barr, Jack Breed, Ayoub El Hmidi, na ich miejsce weszli: Evan De Haro, Leon Clinton, Dylan Borge. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitinhy, Dioga Queirósa zajęli: Pedro Neto, Pedro Pereira. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Kian Ronan z Gibraltaru U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Portugalii U-21 w 80. minucie spotkania, gdy Pedro Gonçalves zdobył trzecią bramkę. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Kevagn Ronco, Cecil Prescott, a na ich miejsce weszli Julian Valarino, Ethan Santos.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
84′ Julian Valarino
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre23′
55′ Jack Breed
Diogo Lucas Queirós63′
68′ Ayoub El Hmidi
Fábio Daniel Ferreira Vieira
Andrew Hernandez
Vítor Machado Ferreira63′
Dylan Peacock
Pedro António Pereira Gonçalves  50′, 80′
77′ Kian Ronan
Daniel Santos Bragança
33′ 84′ Ethan James Santos
Dany Mota Carvalho
54′ Andre Tjay De Barr
João Pedro Neves Filipe  16′ 46′
Christian Lopez
João Manuel Neves Virginia
Luke Bautista
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira63′
55′ Leon Clinton
Tiago Emanuel Embalo Djaló
54′ Evan De Haro
Tomás Franco Tavares23′
Kieron Garcia
Gedson Carvalho Fernandes46′
84′ Cecil Prescott
Florentino Ibrain Morris Luís
84′ Kevagn Ronco
Rafael Alexandre Conceição Leão
Michael Ruiz
Pedro Lomba Neto63′
68′ Dylan Borge
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Portugalii U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.