Euro U21 - eliminacje: Francja U-21 - Szwajcaria U-21 3-1 (2-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 16 listopada, reprezentacja Francji U-21 zwyciężyła ze Szwajcarią U-21 3-1 (2-0). Mecz odbył się na Stade Michel d'Ornano w Caen.

K. Imeri 88'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Francji U-21 (”Trójkolorowi”) w 18. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

Prawie natychmiast Odsonne Édouard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Francji U-21, strzelając kolejnego gola w 23. minucie pojedynku. Między 43. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Francji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę reprezentacja Szwajcarii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Feliksa Khondego wszedł Kastriot Imeri. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Szwajcaria U-21: Mirowi Muheimowi w 48. i Andiemu Zeqiriemu w 51. minucie.

W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Colin Dagba osłabiając drużynę Francji U-21. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w 43. minucie. W 61. minucie Simon Sohm zastąpił Alexandre'a Jankewitza. Chwilę później trener ”Trójkolorowych” postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeffa Reine-Adélaïde'a wszedł Ibrahima Konaté, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Francji U-21 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Francji U-21 udało się strzelić gola i wygrać.

A kibice Szwajcarii U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petara Pusica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Noah Okafor. To była dobra decyzja, ponieważ jego reprezentacji udało się strzelić kontaktowego gola. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Albana Lafonta z Francji U-21, a w 85. minucie Kastriota Imeriego z drużyny przeciwnej. Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanty Francji U-21: Romain Faivre, Odsonne Édouard, Boubacar Kamara, Amine Gouiri, na ich miejsce weszli: Isaac Lihadji, Randal Kolo, Boubakary Soumaré, Moussa Diaby. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mira Muheima, Toniego Domgjoniego zajęli: Nedim Bajrami, Filip Stojilkovic.

Piłkarze Szwajcarii U-21 w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 88. minucie gola kontaktowego strzelił Kastriot Imeri.

Drużyna Szwajcarii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja ”Trójkolorowych”, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Randal Kolo.

Dwie minuty później sędzia przyznał żółtą kartkę Randalowi Kolowi z drużyny Francji U-21. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Zeqiri
75′ Alban Lafont
Anthony Racioppi
Benoît Badiashile Mukinayi
Jan Alexandre Bamert
43′ 58′ Colin Dagba
Miro Max Maria Muheim48′ 81′
82′ Boubacar Kamara
Silvan Eli Sidler
Jules Koundé
Cédric Zesiger
Adrien Truffert
Toni Domgjoni81′
75′ Romain Faivre
Simon Sohm45′ 61′
43′ Mattéo Guendouzi Olié
Bastien Toma
66′ Jeff Reine-Adélaïde
Felix Khonde Mambimbi46′
 18′, 23′ 75′ Odsonne Édouard
Noah Arinzechukwu Okafor72′
82′ Amine Gouiri
Andi Avdi Zeqiri51′
Illan Meslier
Philipp Köhn
Nicolas Louis Marcel Cozza
Amir Saipi
66′ Ibrahima Konaté
Léo Louis Seydoux
Maxence Caqueret
Leonidas Stergiou
Ibrahima Diallo
Nedim Bajrami81′
82′ Boubakary Soumaré
Kastriot Imeri46′  88′ 85′
82′ Moussa Diaby
Alexandre Jankewitz61′
75′  90′ 90′ Randal Kolo Muani
Petar Pusic72′
75′ Isaac Lihadji
Filip Stojilkovic81′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki reprezentantom Francji U-21 w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.