Euro U21 - eliminacje: Francja U-21 - Słowacja U-21 1-0 (1-0)

12 października na Stade de la Meinau w Strasburgu odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Francji U-21 i Słowacji U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Francji U-21 1-0.

J. Koundé 22'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Francji U-21 (”Trójkolorowi”) wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Branislavowi Sluce ze Słowacji U-21. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jules Koundé dla reprezentacji Francji U-21. Bramka padła w tej samej minucie. W 44. minucie Yvann Maçon został zmieniony przez Rayana Aïta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Francji U-21.

Między 61. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Francji U-21: Amine Gouiri, Randal Kolo, Moussa Diaby, na ich miejsce weszli: Romain Faivre, Arnaud Muinga, Ibrahima Diallo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petera Pokornego, Dávida Ďuriša, Ľubomíra Tupty zajęli: Ján Bernát, Marián Chobot, Ladislav Almási. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Wesleya Fofanę z ”Trójkolorowych”, a w 68. minucie Christiána Herca z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Słowacji U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Martin Kovaľ, a murawę opuścił Tomáš Suslov. W tej samej minucie w jedenastce Słowacji U-21 doszło do zmiany. Patrik Myslovič wszedł za Christiána Herca. W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Ibrahimie Diallo z reprezentacji Francji U-21.

Lukáš Fabiš
62′ Wesley Fofana
Ivan Mesík
 22′ Jules Koundé
Branislav Sluka9′
44′ Yvann Maçon
Peter Pokorný65′
76′ Moussa Diaby
Dávid Ďuriš72′
61′ Amine Gouiri
Tomáš Suslov82′
61′ Randal Kolo Muani
Ľubomír Tupta72′
Dimitry Bertaud
Samuel Petráš
Illan Meslier
Dominik Špiriak
44′ Rayan Aït Nouri
Gergely Tumma
Benoît Badiashile Mukinayi
Matúš Vojtko
Bafodé Diakité
Ján Bernát65′
76′ 90′ Ibrahima Diallo
Martin Kovaľ82′
61′ Romain Faivre
Patrik Myslovič82′
61′ Arnaud Kalimuendo Muinga
Ladislav Almási72′
Arnaud Nordin
Marián Chobot72′

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po dwie żółte kartki.

Jedenastka Francji U-21 wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Słowacji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.