Euro U21 - eliminacje: Francja U-21 - Liechtenstein U-21 5-0 (4-0)

8 października na Stade de la Meinau w Strasburgu odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Francji U-21 i Liechtensteinu U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Francji U-21 5-0.

R. Faivre 51'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Amine Gouiri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Francji U-21 (”Trójkolorowi”), zdobywając bramkę w siódmej minucie spotkania.

Reprezentacja Liechtensteinu U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Francji U-21, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wynik na 2-0 podwyższył Nanitamo Ikoné.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 30. minucie Amine Gouiri po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Livia Meiera, reprezentanta Liechtensteinu U-21.

W 43. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Liechtensteinu U-21 Martin Marxer. W 44. minucie arbiter pokazał kartkę Romainowi Faivre'owi z ”Trójkolorowych”.

Na drugą połowę reprezentacja Liechtensteinu U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Menderesa Caglara, Andrina Netzera weszli Noah Graber, Jonas Hilti.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Francji U-21 w 51. minucie spotkania, gdy Romain Faivre zdobył piątą bramkę. W 60. minucie Fabian Unterrainer został zmieniony przez Rafaela Grünenfeldera.

Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili ”Trójkolorowi”: Randal Kolo, Mattéo Guendouzi, Jules Koundé, Boubakary Soumaré, Amine Gouiri, na ich miejsce weszli: Arnaud Nordin, Ibrahima Diallo, Benoît Badiashile, Maxence Caqueret, Yvann Maçon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Philippa Gassnera, Niklasa Becka zajęli: Pascal Koller, Philip Seemann. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Liechtenstein U-21: Noahowi Graberowi w 83. i Philipowi Seemannowi w 86. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Martin Marxer 43′ (samob.)
64′ Jules Koundé
Manuel Mikus
 51′ 44′ Romain Faivre
Roman Spirig
64′ Mattéo Guendouzi Olié
Fabian Unterrainer60′
 9′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Simon Lüchinger
75′ Boubakary Soumaré
Livio Meier41′
 7′, 30′ 75′ Amine Gouiri
Andrin Netzer46′
64′ Randal Kolo Muani
Menderes Caglar46′
Dimitry Bertaud
Luca Vanoni
Illan Meslier
Lukas Büchel
64′ Benoît Badiashile Mukinayi
Rafael Grünenfelder60′
75′ Yvann Maçon
Jonas Hilti46′
75′ Maxence Caqueret
Elias Jäger
64′ Ibrahima Diallo
Philip Seemann76′ 86′
Moussa Diaby
Noah Graber46′ 83′
64′ Arnaud Nordin
Marco Marxer

Pascal Koller68′

Piłkarze Francji U-21 dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy poniedziałek drużyna Francji U-21 zawalczy o kolejne punkty w Strasburgu. Jej przeciwnikiem będzie Słowacja U-21. Natomiast we wtorek Szwajcaria U-21 będzie rywalem jedenastki Liechtensteinu U-21 w meczu, który odbędzie się w Biel/Biennem.