Euro U21 - eliminacje: Estonia U-21 - Serbia U-21 0-0

13 października na Slokas Stadionā w Jurmałej odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Estonii U-21 i Serbii U-21. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 15:00 | Stadion: Slokas Stadionā | Arbiter: Paul McLaughlin
Estonia U-21
Serbia U-21
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Serbii U-21.

Od pierwszych minut jedenastka Serbii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Estonii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Magnusowi Villocie z reprezentacji Estonii U-21. Była to 45. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Serbii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Ivana Ilicia wszedł Njegoš Petrović. W 61. minucie za Artura Uljanova wszedł Joonas Soomre.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Zlatanowi Šehoviciowi, reprezentantowi Serbii U-21. W 69. minucie boisko opuścili reprezentanty Estonii U-21: Nikita Komissarov, Raimond Eino, a na ich miejsce weszli Henri Välja, Karl Õigus. Po chwili trener Serbii U-21 postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mirka Topicia wszedł Nemanja Mićević, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Serbii U-21 utrzymać remis.

W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Jovanowi Lukiciowi z Serbii U-21.

Zlatan Šehović66′
45′ Magnus Villota
Damjan Daničić
Mihkel Järviste
Ivan Ilić46′
Markus Poom
Mirko Topić75′
61′ Artur Uljanov
Radivoj Bosić87′
69′ Henri Välja
Filip Stevanović
69′ Karl Rudolf Õigus
Slobodan Tedić
85′ Sten Reinkort
Nemanja Mićević75′
69′ Nikita Komissarov
Jovan Lukić76′ 76′
Reinhard Reimaa
Viktor Lukić87′
69′ Raimond Eino
Ivan Milosavljević
85′ Mattias Männilaan
Mihajlo Nešković75′
Martin Pärn
Njegoš Petrović46′
61′ Joonas Soomre
Dennis Stojković

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Estonii U-21, a reprezentantom Serbii U-21 przyznał dwie.

Drużyna Estonii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast reprezentacja Serbii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.