Euro U21 - eliminacje: Dania U-21 - Finlandia U-21 2-1 (1-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 13 października, drużyna Danii U21 wygrała z Finlandią U-21 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Aalborg Portland Park w Aalborg.

M. Forss 51'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Victor Jensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Danii U21.

Na drugą połowę drużyna Danii U21 wyszła w zmienionym składzie, za Nikolaiego Laursena wszedł Jesper Grænge. W 51. minucie Marcus Forss wyrównał wynik meczu z karnego.

W 55. minucie Mikkel Damsgaard został zastąpiony przez Gustava Tanga.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Danii U21 w 60. minucie spotkania, gdy Victor Jensen zdobył drugą bramkę. W 63. minucie kartkę dostał Victor Nelsson, piłkarz Danii U21.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Finlandii U-21 doszło do zmiany. Lucas Lingman wszedł za Niila Mäenpäę. W następstwie utraty bramki trener Finlandii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Jaakka Oksanena i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Källmana, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Finlandii U-21: Mikael Almen, Naatan Skyttä, Marcus Forss, na ich miejsce weszli: Martti Haukioja, Jasin-Amin Assehnoun, Timo Stavitski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Kofoda, Victora Jensena zajęli: Carl Holse, Emil Riis.

W 87. minucie kartkę dostał Oliver Christensen z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Dania U-21
87′ Oliver Christensen
William Jääskeläinen
Mads Bech Sørensen
Mikael Almen65′
Lukas Sparre Klitten
Aapo Halme
63′ Victor Enok Nelsson
Jaakko Oksanen65′
Rasmus Carstensen
Robin Tihi
55′ Mikkel Damsgaard
Niilo Mäenpää65′
 2′, 60′ 80′ Victor Christoffer Jensen
Naatan Skyttä79′
67′ Magnus Kofod Andersen
Mikael Soisalo
Nikolas Nartey
Matias Vainionpää
Jacob Bruun Larsen
Onni Valakari
46′ Nikolai Laursen
Jasin-Amin Assehnoun79′
46′ Jesper Grænge Lindstrøm
Serge Atakayi
55′ Gustav Tang Isaksen
Lucas Lingman65′
Lukas Ahlefeld Engel
Enoch Banza
67′ Carl Johan Holse Justesen
Benjamin Källman65′
80′ Emil Riis Jakobsen
Timo Stavitski79′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast reprezentantom Danii U21 przyznał dwie żółte.

Drużyna Danii U21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.