Euro U21 - eliminacje: Czarnogóra U-21 - Izrael U-21 1-2 (0-1)

8 października na DG Arena w Podgoricy odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Czarnogóry U-21 i Izraela U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Izraela U-21 2-1.

E. Almog 15',83'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie żółtą kartkę otrzymał Stefan Milić z drużyny Czarnogóry U-21.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Izraela U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry z rzutu karnego bramkę zdobył Eylon Almog.

Od 32. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Izraela U-21 i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Izraela U-21.

Drugą połowę drużyna Czarnogóry U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dušana Bakicia wszedł Miloš Brnović.

Reprezentacja Izraela U-21 długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak drużyna Czarnogóry U-21 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Nikola Krstović. W 51. minucie żółtą kartkę dostał Vasilije Terzić, reprezentant Czarnogóry U-21.

W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Raz Shlomo osłabiając tym samym reprezentację Izraela U-21. Chwilę później trener Izraela U-21 postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Liela Abadę wszedł Noam Cohen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Izraela U-21 utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Izraela U-21 udało się strzelić gola i wygrać. W 65. minucie Vasilije Terzić zastąpił Danila Markovicia.

W 67. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Yonasowi Maledemu z Izraela U-21. W 71. minucie Shay Elias został zmieniony przez Ida Shahara, a za Yonasa Maledego wszedł na boisko Thai Baribo, co miało wzmocnić drużynę Izraela U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iliję Vukoticia na Srđana Krstovicia. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter wyrzucił z boiska Lazara Carevicia z Czarnogóry U-21.

W 80. minucie w reprezentacji Czarnogóry U-21 doszło do zmiany. Filip Đukić wszedł za Marka Rakonjaca.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Izraela U-21 przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem starcia Eylon Almog po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

W 89. minucie w reprezentacji Izraela U-21 doszło do zmiany. Yahav Gurfinkel wszedł za Tomera Altmana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Izrael U-21
79′ Lazar Carević
Assaf Tzur
Miloš Drinčić
Shay Elias32′ 71′
Luka Malešević
Raz Shlomo56′
14′ Stefan Milić
Tomer Altman89′
Bojan Roganović
Samuel Bar On
46′ Dušan Bakić
Gil Cohen
32′ Milutin Osmajić
Danny Gruper
80′ Marko Rakonjac
Liel Abada45′ 61′
51′ 65′ Vasilije Terzić
Eylon Haim Almog  15′ (k.), 83′
72′ Ilija Vukotić
Or Blorian
 49′ Nikola Krstović
Yonas Malede67′ 72′
80′ Filip Đukić
Netanel Daloya
Jonathan Drešaj
Noam Cohen61′
65′ Danilo Marković
Ori Dahan
Ognjen Obradović
Yahav Gurfinkel89′
46′ Miloš Brnović
Ido Shahar71′
72′ Srđan Krstović