Euro U21 - eliminacje: Cypr U-21 - Holandia U-21 0-7 (0-1)

13 października na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Cypru U-21 i Holandii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Holandii U-21 7-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 18:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Arbiter: Eldorjan Hamiti
M. Boadu 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Holandii U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę otrzymał Deyovaisio Zeefuik z Holandii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Holandii U-21 w 22. minucie spotkania, gdy Ryan Gravenberch strzelił pierwszego gola. W 27. minucie kartką został ukarany Ruel Sotiriou, reprezentant Cypru U-21.

W 33. minucie Konstantinos Konstantinou zastąpił Daniela Paroutisa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Holandia U-21: Perrowi Schuursowi w 43. i Joshui Zirkzeemu w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Holandii U-21.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Holandii U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Jurgen Ekkelenkamp.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie wynik na 0-3 podwyższył Kaj Sierhuis. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Myron Boadu, Ludovit Reis, a na ich miejsce weszli Joshua Zirkzee, Abdoulrahmane Harroui.

Niedługo później Jurgen Ekkelenkamp wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii U-21, strzelając kolejnego gola w 65. minucie spotkania. W 68. minucie boisko opuścili reprezentanty Holandii U-21: Noa Noëll, Justin Hoogma, a na ich miejsce weszli Jurgen Ekkelenkamp, Perr Schuurs.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kaj Sierhuis z Holandii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Holandii U-21 w 82. minucie spotkania, gdy Myron Boadu strzelił szóstego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Sherel Floranus z zespołu gości. Była to 84. minuta starcia. W 86. minucie w reprezentacji Cypru U-21 doszło do zmiany. Giannis Satsias wszedł za Andreasa Katsantonisa.

W 90. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Kaj Sierhuis z Holandii U-21. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-7.

Sven Botman
74′ Marios Peratikos
Ryan Jiro Gravenberch  22′
74′ Jack Roles
Abdoulrahmane Harroui61′
86′ Andreas Katsantonis
Ferdi Erenay Kadıoğlu
33′ Konstantinos Konstantinou
Kaj Sierhuis  51′, 73′, 90′ (k.)
27′ 75′ Ruel Sotiriou
Sherel Floranus76′ 84′
75′ Charalampos Charalampous
Justin Hoogma68′
Yiannis Gerolemou
Ludovit Reis61′
86′ Giannis Satsias
Myron Boadu61′  82′
74′ Konstantinos Elia
Noa Noëll Lang68′
74′ Panagiotis Louka

33′ Daniel Paroutis

Drużyna Holandii U-21 była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.