Euro U21 - eliminacje: Chorwacja U-21 - San Marino U-21 10-0 (5-0)

8 października na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Chorwacji U-21 i Sanu Marino U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chorwacji U-21 10-0.

J. Gvardiol 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Chorwacji U-21 wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Sandro Kulenović. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Filippowi Quarancie z reprezentacji Sanu Marino U-21. Była to 20. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji U-21 w 23. minucie spotkania, gdy Lovro Majer strzelił drugiego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Dario Špikić.

Niedługo później Luka Ivanušec wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie pojedynku.

W 44. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luka Ivanušec z Chorwacji U-21.

Na drugą połowę reprezentacja Sanu Marino U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Filippa Quarantę, Samuela Pancottiego weszli David Tomassini, Elia Ciacci.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chorwacji U-21 w 52. minucie spotkania, gdy Darko Nejašmić zdobył szóstą bramkę.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Darko Nejašmić z Chorwacji U-21. W 62. minucie Dario Špikić zastąpił Maria Ćužego.

W 73. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Luka Ivanušec z Chorwacji U-21. W 76. minucie arbiter ukarał kartką Diego Morettiego, reprezentanta Sanu Marino U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chorwacji U-21 w 78. minucie spotkania, gdy Dario Vizinger strzelił dziewiątego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji U-21 w 81. minucie spotkania, gdy Joško Gvardiol zdobył dziesiątą bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Mattii Ceccarolemu z Sanu Marino U-21.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sanowi Marino U-21 w tym sezonie, pojawił się Simone Nanni, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Federica Dolciniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W doliczonej drugiej minucie meczu w reprezentacji Sanu Marino U-21 doszło do zmiany. Andrea Contadini wszedł za Lucę Cecchettiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 10-0.

Simone Franciosi
 81′ Joško Gvardiol
Filippo Quaranta20′ 46′
73′ Marin Šverko
Luca Cecchetti90′
Kristijan Bistrović
Federico Dolcini84′
 40′, 44′, 73′ 73′ Luka Ivanušec
Diego Moretti76′
 23′ Lovro Majer
Marcello Mularoni
 52′, 56′ 73′ Darko Nejašmić
Samuel Pancotti46′
 2′ 62′ Sandro Kulenović
Paco Piscaglia71′
 34′ 62′ Dario Špikić
Jacopo Raschi
Ivan Nevistić
Thomas Paolini
73′ Krešimir Krizmanić
Andrea Contadini90′
Borna Sosa
Giacomo Matteoni
Boško Šutalo
Simone Nanni84′
62′ Mario Ćuže
Mattia Ceccaroli71′ 82′
73′ Neven Đurasek
Elia Ciacci46′
Nikola Moro
Alessandro Liverani
62′ Petar Musa
Riccardo Michelotti
73′  78′ Dario Vizinger
David Tomassini46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Chorwacji U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Sanu Marino U-21 pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Chorwacji U-21 zawalczy o kolejne punkty w Patrasu. Jej rywalem będzie Grecja U-21. Tego samego dnia Szkocja U-21 zagra z jedenastką Sanu Marino U-21 na jej terenie.