Euro U21 - eliminacje: Chorwacja U-21 - Litwa U-21 7-0 (3-0)

17 listopada na Stadionie Aldo Drosina w Puli odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Chorwacji U-21 i Litwy U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chorwacji U-21 7-0.

N. Moro 70',76'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Chorwacji U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chorwacji U-21 w 13. minucie spotkania, gdy Dario Špikić zdobył pierwszą bramkę.

W 21. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Ignasowi Kružikasowi z reprezentacji Litwy U-21.

Drużyna Litwy U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Chorwacji U-21, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie wynik na 2-0 podwyższył Petar Musa.

Niedługo później Marin Šverko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie meczu. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eligijusa Jankauskasa z Litwy U-21, a w 44. minucie Petara Musę z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Litwy U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Ignasa Kružikasa, Eligijusa Jankauskasa weszli Gytis Paulauskas, Edgaras Dubickas. Także reprezentacja Chorwacji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Mateja Vuka wszedł Luka Ivanušec.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Boško Šutalo.

W 58. minucie żółtą kartkę dostał Titas Krapikas, reprezentant Litwy U-21. W 61. minucie Nauris Petkevičius został zmieniony przez Renatasa Banevičiusa. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Gytis Paulauskas, piłkarz Litwy U-21.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Petar Musa z Chorwacji U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji U-21 w 70. minucie spotkania, gdy Nikola Moro zdobył szóstą bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Gytis Paulauskas z Litwy U-21 i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 63. minucie.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nikola Moro z Chorwacji U-21. Po chwili trener Litwy U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Svajūnasa Čyžasa. Na boisko wszedł Deividas Šešplaukis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7-0.

Domantas Antanavičius
 57′ Boško Šutalo
Edvinas Kloniūnas
 36′ 83′ Marin Šverko
Linas Mėgelaitis
Mario Vušković
Titas Milašius
Kristijan Bistrović
Nauris Petkevičius61′
 70′, 76′ 77′ Nikola Moro
Ernestas Stočkūnas
77′ Marko Divković
Karolis Uzėla
 29′, 66′ 44′ Petar Musa
Svajūnas Čyžas85′
 13′ 83′ Dario Špikić
Eligijus Jankauskas40′ 46′
46′ Matej Vuk
Ignas Kružikas21′ 46′
Ivan Nevistić
Vincentas Šarkauskas
77′ Ivan Dolček
Vilius Armalas
Marko Đira
Deividas Malžinskas
83′ Krešimir Krizmanić
Džiugas Raudonius
77′ Neven Đurasek
Renatas Banevičius61′
46′ Luka Ivanušec
Martynas Vasiliauskas
Dion Drena Beljo
Edgaras Dubickas46′
83′ Bruno Bogojević
Gytis Paulauskas46′ 63′ 72′
Josip Mitrović
Deividas Šešplaukis85′

Piłkarze Litwy U-21 otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Chorwacji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Litwy U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.