Euro U21 - eliminacje: Bułgaria U-21 - Łotwa U-21 1-0 (0-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 9 października, drużyna Bułgarii U-21 wygrała z Łotwą u-21 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Slavija w Sofii.

S. Ivanov 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Łotwy u-21.

W 46. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marko Regža z Łotwy u-21 i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 43. minucie. Drugą połowę reprezentacja Bułgarii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ertana Tombaka wszedł Viktor Nikolaev.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Georgiemu Rusevowi z Bułgarii U-21. Trener Łotwy u-21 postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Dmitrijsa Zelenkovsa i na pole gry wprowadził napastnika Kasparsa Kokinsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie Tonislav Yordanov zastąpił Vladimira Nikolaeva.

W tej samej minucie w drużynie Bułgarii U-21 doszło do zmiany. Zdravko Dimitrov wszedł za Asena Rumenova.

Jedyną bramkę meczu dla Bułgarii U-21 zdobył Stanislav Ivaylov w 67. minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Łotwa u-21: Vladislavsowi Soloveičiksowi w 75. i Kristapsowi Liepie w 86. minucie.

Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Bułgarii U-21: Georgi Rusev, Ilian Ilianov, na ich miejsce weszli: Lachezar Kotev, Ivaylo Naydenov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jānisa Grīnbergsa, Aleksejsa Saveljevsa zajęli: Eduards Daskevics, Daniils Skopenko.

Emīls Birka
46′ Ertan Tombak
Dmitrijs Litvinskis
89′ Ilian Ilianov Iliev
Jānis Grīnbergs81′
64′ Asen Rumenov Chandarov
Kristaps Liepa86′
Angel Stefanov Lyaskov
Aleksejs Saveljevs87′
 67′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Vladislavs Soloveičiks75′
50′ 78′ Georgi Rusev
Dmitrijs Zelenkovs33′ 56′
64′ Tonislav Yordanov Yordanov
Marko Regža43′ 46′
Iliya Yurukov
Maksims Toņiševs
Ivan Dyulgerov
Nils Toms Puriņš
46′ Viktor Nikolaev Popov
Roberts Ķipsts
Alex Petkov
Roberts Veips
Stanislav Slavov Rabotov
Kristers Čudars
64′ Zdravko Minchev Dimitrov
Eduards Daskevics81′
78′ Lachezar Kotev
Rihards Ozoliņš
89′ Ivaylo Naydenov
Daniils Skopenko87′
Martin Yankov Minchev
Renārs Varslavāns
64′ Vladimir Nikolaev Nikolov
Kaspars Kokins56′

Reprezentanty Łotwy u-21 otrzymały w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Reprezentacja Bułgarii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Łotwy u-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Łotwy u-21 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Rosja U-21. Tego samego dnia Polska U-21 będzie przeciwnikiem drużyny Bułgarii U-21 w meczu, który odbędzie się w Gdyni.