Euro U21 - eliminacje: Białoruś U-21 - Cypr U-21 1-2 (0-1)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 9 października, drużyna Białorusi U-21 przegrała z Cyprem U-21 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadyen Tarpeda w Żodzinie.

M. Peratikos 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Reprezentacja Białorusi U-21 wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ruel Sotiriou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cypru U-21 , strzelając gola w siódmej minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Romanowi Davyskibie z jedenastki Białorusi U-21. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Cypru U-21.

Drugą połowę jedenastka Białorusi U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Egora Bogomolskiego, Vladislava Malkevicha weszli Vladislav Lozhkin, Vladislav Yatskevich.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Marios Peratikos.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergeya Volkova z Białorusi U-21, a w 66. minucie Pavlosa Korreę z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Vladislav Yatskevich zastąpił Aleksandra Ksenofontova. W 80. minucie w reprezentacji Białorusi U-21 doszło do zmiany. Maksim Myakish wszedł za Denisa Grechikhę.

Chwilę później trener Cypru U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Katsantonisa. Na boisko wszedł Panagiotis Louka, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cypr U-21: Rafaelowi Mamasowi w 84. i Kyriakosowi Antoniou w 87. minucie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Roman Davyskiba.

Drużynie Białorusi U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cypru U-21.

Antreas Paraskevas
46′ Vladislav Malkevich
Kostas Pileas
 87′ (k.) 40′ Roman Davyskiba
Rafael Mamas84′
80′ Denis Grechikho
Nikolas Panayiotou
Artem Kontsevoy
Jack Roles
Viktor Sotnikov
Andreas Katsantonis81′
64′ Sergey Volkov
Konstantinos Konstantinou
46′ Egor Bogomolskiy
Charalampos Charalampous
69′ Aleksandr Ksenofontov
Yiannis Gerolemou
80′ Maksim Myakish
Giannis Satsias
Oleg Nikiforenko
Konstantinos Elia
46′ 69′ Vladislav Yatskevich
Panagiotis Louka81′
46′ Vladislav Lozhkin
Daniel Paroutis

Piłkarze Białorusi U-21 obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Białorusi U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast reprezentacja Cypru U-21 w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Cypru U-21 zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Holandia U-21. Tego samego dnia Norwegia U-21 będzie przeciwnikiem reprezentacji Białorusi U-21 w meczu, który odbędzie się w Drammen.