Euro U21 - eliminacje: Austria U-21 - Andora U-21 4-0 (3-0)

17 listopada na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Austrii U-21 i Andory U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Austrii U-21 4-0.

M. Wöber 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Austrii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Austrii U-21 w czwartej minucie spotkania, gdy Hannes Wolf strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Reprezentacja Andory U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Austrii U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marco Grüll.

W 14. minucie arbiter pokazał kartkę Albertowi Alavedrze, piłkarzowi Andory U-21.

W 31. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Hannes Wolf z Austrii U-21. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Austria U-21: Juniorowi Adamu w 42. minucie i Hannesowi Wolfowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Ericowi Valesowi z Andory U-21. W 59. minucie za Joana Torresa wszedł Adrian Gomes.

A kibice Austrii U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Schmidta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manuel Thurnwald. To była dobra decyzja, ponieważ jego reprezentacji udało się strzelić kolejnego gola. Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Austrii U-21: Junior Adamu, Dario Maresic, David Schnegg, Hannes Wolf, na ich miejsce weszli: Daniel Nussbaumer, Nemanja Celic, Leonardo Lukačević, Johannes Tartarotti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Rebela, Izana Fernándeza, Alberta Ubacha, Miquela Torresa zajęli: Sergi Suarez, Eric Pelfort, Daniel Casanovas, Alex Guerrero. W samej końcówce pojedynku sędzia pokazał kartkę Nemani Celicowi z jedenastki Austrii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Austrii U-21 w 90. minucie spotkania, gdy Maximilian Wöber zdobył z karnego czwartą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Albert Alavedra Jimenez14′
86′ Dario Maresic
Miguel Del Castillo Somoza
86′ David Schnegg
Francisco Pomares Ortega
63′ Manuel Thurnwald
Joan Torres Vila59′
 90′ (k.) Maximilian Wöber
Eric De Las Heras Izquierdo
Valentino Müller
Roberto Carlos Gomes Rebelo84′
Patrick Wimmer
Eric Vales Ramos57′
 4′ (k.), 31′ 45′ 89′ Hannes Wolf
Izan Fernández Vieitez84′
42′ 63′ Junior Chukwubuike Adamu
Albert Rosas Ubach90′
 10′ Marco Grüll
Miquel Torres90′
Fabian Ehmann
José Emanuel Carvalho Teixeira
86′ 89′ Nemanja Celic
Ion Rodriguez Gimenez
86′ Leonardo Lukačević
Alex Alonso Guerrero90′
Luca Emanuel Meisl
Sergi Suarez Otal84′
89′ Johannes Tartarotti
Daniel Casanovas90′
Kelvin Arase
Adrian Da Cunha Costa Gomes59′
63′ Daniel Nussbaumer
Eric Pelfort84′
63′ Patrick Schmidt

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Austrii U-21. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Reprezentanty Andory U-21 obejrzały jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.