Euro U21 - eliminacje: Anglia U-21 - Turcja U-21 2-1 (1-0)

13 października na Molineux Stadium w Wolverhampton odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Anglii U-21 i Turcji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Anglii U-21 2-1.

H. Dervişoğlu 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Anglii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 17. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Turcji U-21 Hüseyin Türkmen.

Między 18. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Anglii U-21 i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Anglii U-21.

Drugą połowę jedenastka Turcji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ahmeta Canbaza wszedł Burak Kapacak. W 63. minucie za Pelendę Dasilvę wszedł Eberechi Eze.

W 74. minucie Cemali Sertel został zmieniony przez Rıdvana Yılmaza, a za Oğulcana Ülgüna wszedł na boisko Erkan Eyibil, co miało wzmocnić drużynę Turcji U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Hudsona-Odoiego na Dwighta McNeila. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Burakowi Kapacakowi z jedenastki Turcji U-21. Była to 79. minuta spotkania.

Reprezentacja Turcji U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Anglii U-21, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Edward Nketiah. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 89. minucie w reprezentacji Turcji U-21 doszło do zmiany. İlker Karakaş wszedł za Berata Özdemira.

Bramkarz Anglii U-21 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Halil Dervişoğlu.

Jedenastce Turcji U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Anglii U-21.