Euro U21 - eliminacje: Anglia U-21 - Andora U-21 3-1 (1-1)

13 listopada na Molineux Stadium w Wolverhampton odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Anglii U-21 i Andory U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anglii U-21 3-1.

Christian Garcia 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Anglii U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Anglii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Andory U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Ericowi Pablosowi z drużyny Andory U-21.

W tym czasie to reprezentanty Anglii U-21 otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Curtis Jones.

W 30. minucie kartkę dostał Christian Garcia, piłkarz Andory U-21.

Reprezentanty Andory U-21 odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Christian Garcia wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Anglii U-21 przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy dającą prowadzenie bramkę dla drużyny Anglii U-21 zdobył Ben Wilmot.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anglii U-21 w 65. minucie spotkania, gdy Callum Hudson-Odoi strzelił z karnego trzeciego gola. W 72. minucie za Rhiana Brewstera wszedł Edward Nketiah.

W tej samej minucie Curtis Jones został zmieniony przez Jamala Musialę, a za Calluma Hudsona-Odoiego wszedł na boisko Eberechi Eze, co miało wzmocnić drużynę Anglii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Castilla na Miquela Torresa. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Joel Guillen z Andory U-21. Była to 76. minuta meczu. Po chwili trener Anglii U-21 postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dwighta McNeila wszedł Lee Buchanan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Anglii U-21 utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Christian Garcia  45′ (k.) 30′
 49′ Ben Wilmot
Joel Guillen Garcia76′
Conor Gallagher
Francisco Pomares Ortega
 27′ 72′ Curtis Jones
Eric De Las Heras Izquierdo84′
72′ Rhian Brewster
Roberto Carlos Gomes Rebelo84′
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Eric Vales Ramos
 65′ (k.) 73′ Callum Hudson-Odoi
Izan Fernández Vieitez89′
82′ Dwight McNeil
Albert Rosas Ubach90′
Josef Bursik
José Emanuel Carvalho Teixeira
82′ Lee Buchanan
Joan Torres Vila84′
73′ Eberechi Eze
Daniel Casanovas
72′ Jamal Musiala
Adrian Da Cunha Costa Gomes
Oliver Skipp
Eric Pelfort84′
72′ Edward Nketiah
Miquel Torres74′

Reprezentacja Anglii U-21 była w posiadaniu piłki przez 83 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Anglii U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Andory U-21 pokazał trzy żółte.

Jedenastka Anglii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Andory U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.