Euro U21 - eliminacje: Anglia U-21 - Albania U-21 5-0 (3-0)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 17 listopada, drużyna Anglii U-21 wysoko wygrała z Albanią U-21 5-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Molineux Stadium w Wolverhampton.

E. Nketiah 52',86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Anglii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Anglii U-21 w piątej minucie spotkania, gdy Callum Hudson-Odoi zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby James Justin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anglii U-21, strzelając kolejnego gola w 26. minucie pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Enisowi Çokajowi z reprezentacji Albanii U-21. Była to 37. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Albanii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Indrita Tuciego, Redona Xhixhę weszli Angelo Ndrecka, Redon Mihana.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Anglii U-21 w 52. minucie spotkania, gdy Edward Nketiah zdobył czwartą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli.

W 61. minucie Callum Hudson-Odoi został zastąpiony przez Conora Gallaghera. Między 61. a 81. minutą, boisko opuścili reprezentanty Anglii U-21: Jamal Musiala, Lee Buchanan, Oliver Skipp, na ich miejsce weszli: Curtis Jones, Dwight McNeil, Pelenda Dasilva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Armanda Dobry, Ernesta Muçiego, Maria Mitaja zajęli: Jorgo Pëllumbi, Albion Ademi, Erdis Kraja.

W 86. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Edward Nketiah z Anglii U-21. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Adolfowi Selmaniemu i Edwardowi Nketiahowi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Marco Molla
76′ Lee Buchanan
Adolf Selmani90′
Ben Godfrey
Eljon Sota
 26′ James Justin
Mario Mitaj81′
 36′ 61′ Jamal Musiala
Emiliano Bullari
76′ Oliver Skipp
Ernest Muçi68′
 5′ 61′ Callum Hudson-Odoi
Indrit Tuci46′
 52′, 86′ 90′ Edward Nketiah
Jorgo Pëllumbi68′
61′ Conor Gallagher
Erdis Kraja81′
61′ Curtis Jones
Albion Ademi68′
76′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Aristidi Kolaj
76′ Dwight McNeil
Redon Mihana46′

Reprezentacja Anglii U-21 była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Anglii U-21 dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Anglii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast reprezentacja Albanii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.