Euro U21 - eliminacje: Andora U-21 - Anglia U-21 3-3 (1-1)

W pojedynku Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 7 października, drużyna Andory U-21 zremisowała z Anglią U-21 3-3 (1-1). Mecz odbył się na Estadi Nacional w Andorze.

E. Nketiah 82'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Anglii U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie kartkę dostał Curtis Jones, piłkarz Anglii U-21.

Nagle to reprezentanty Andory U-21 otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Cucu.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jordiego Aláeza z Andory U-21, a w 42. minucie Rhysa Williamsa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Anglii U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tom Davies.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Albertowi Ubachowi z jedenastki Andory U-21. W 63. minucie za Alberta Ubacha wszedł Roberto Rebelo.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie Pelenda Dasilva dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Robertowi Rebeli z Andory U-21.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cucu z Andory U-21. W 77. minucie Dwight McNeil został zmieniony przez Kouassiego Sessegnona, co miało wzmocnić reprezentację Anglii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordiego Aláeza na Erica Izquierda.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Anglii U-21 w 82. minucie spotkania, gdy Edward Nketiah zdobył trzecią bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Andora U-21: Cucu w 85. i Franciscowi Pomaresowi w 87. minucie. W następstwie utraty gola trener Andory U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Francisca Pomaresa i na pole gry wprowadził napastnika Izana Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Andory U-21 doszło do zmiany. Miguel Castillo wszedł za Joela Guillena.

Reprezentacja Anglii U-21 krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna Andory U-21 doprowadziła do remisu. Gola strzelił Christian Garcia. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Iker Álvarez, piłkarz Andory U-21.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

Anglia U-21
90′ Iker Álvarez
Brandon Williams
 90′ Christian Garcia
Rhys Williams42′
88′ Joel Guillen Garcia
Tom Davies  45′
87′ 88′ Francisco Pomares Ortega
Eberechi Eze
39′ 81′ Jordi Aláez Peña
Curtis Jones18′ 74′
 28′, 76′ 85′ Ricard Fernández Betriu
Pelenda Joshua Tunga Dasilva  69′ 72′
Alexandre Martínez Palau
Dwight McNeil77′
56′ 63′ Albert Rosas Ubach
Sam Surridge72′
Ion Rodriguez Gimenez
Josef Bursik
88′ Miguel Del Castillo
Ben Godfrey
Sergi Suarez Otal
Marc Guehi
Joan Torres Vila
James Justin
81′ Eric De Las Heras Izquierdo
Jude Bellingham72′
63′ 73′ Roberto Rebelo
Kouassi Ryan Sessegnon77′
Eric Vales Ramos
Oliver Skipp
88′ Izan Fernández Vieitez
Callum Hudson-Odoi74′
Miquel Torres
Edward Nketiah72′  82′

Przewaga jedenastki Anglii U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (82 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Jedenastka Andory U-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Reprezentanty Andory U-21 otrzymały w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.