Egipt - Argentyna 0-1 (0-0). 2. kolejka Igrzyska olimpijskie

W spotkaniu 2. kolejki Igrzyska olimpijskie, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna Egiptu przegrała z Argentyną 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Sapporo Dome w Sapporo.

F. Medina 52'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Egiptu wyszła w zmienionym składzie, za Karima El Erakiego wszedł Karim Fouad.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Argentyny w 52. minucie spotkania, gdy Facundo Medina strzelił pierwszego gola. W 60. minucie za Salaha Mohsena wszedł Taher Mohamed.

W tej samej minucie w jedenastce Egiptu doszło do zmiany. Ibrahim Adel wszedł za Ammara Hamdiego. Chwilę później trener Argentyny postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ezequiela Barca. Na boisko wszedł Agustín Urzi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 72. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Argentyny.

Jeremías Conan Ledesma
46′ Karim Hesham Mohamed Mohamed El Eraki
Hernán De La Fuente
79′ Osama Galal Hamed Toeima
Alexis Mac Allister89′
60′ Salah Mohsen Mohamed Shalabi
Fausto Mariano Vera
Ramadan Sobhi Ramadan Ahmed
Pedro De la Vega84′
60′ Ammar Hamdi Ahmed Maghrabi Omar
Adolfo Julián Gaich62′
Ahmed Yasser Anwar Mohamed Rayyan
Ezequiel Omar Barco62′
Mahmoud Gad Mahmoud Ahmed
Lautaro Alberto Morales
46′ Karim Fouad Abdelhamid Mahmoud
Marcelo Andrés Herrera Mansilla Barrios
Ahmed Ramadan Abdou Mohamed
Julio Leonel Mosevich
Emam Ashour Metwally Abdelghany
Thiago Ezequiel Almada89′
79′ Nasser Maher Abdelhamid El Nouhi
Tomás Belmonte79′ 84′
60′ Ibrahim Adel Ali Mohamed Hassan
Agustín José Urzi62′
60′ Taher Mohamed Ahmed Taher Mohamed Mahmoud
Ezequiel Ponce Martínez62′ 72′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał reprezentantów Egiptu żadną kartką, natomiast piłkarzom Argentyny pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.