Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 0-0. 2. kolejka Igrzyska olimpijskie

W meczu 2. kolejki Igrzyska olimpijskie, który rozegrany został 25 lipca, reprezentacja Brazylii zremisowała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0-0. Pojedynek odbył się na Nissan Stadium w Jokohamie.

2. kolejka Igrzyska olimpijskie
2021-07-25 10:30 | Stadion: Nissan Stadium | Arbiter: Ismail Elfath
Brazylia
Wybrzeże Kości Słoniowej
0
0

Mecz rozpoczął się fatalnie dla reprezentacji Brazylii. W 14. minucie sędzia wyrzucił z boiska Douglasa Luiza z Brazylii.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ismaël Diallo z Wybrzeża Kości Słoniowej. Była to 19. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie Amad Traoré został zmieniony przez Christiana Kouamégo. W 64. minucie w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej doszło do zmiany. Koffi Kouao wszedł za Zié Ouattarę.

W 65. minucie żółtą kartkę dostał Jules Kouassi z drużyny Wybrzeża Kości Słoniowej. Po chwili trener Brazylii postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Antony'ego. Na boisko wszedł Malcom, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Matheus Cunha został zmieniony przez Gabriela Martinellego, co miało wzmocnić reprezentację Brazylii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Youssoufa Dao na Cheicka Timitégo.

Jules Kouassi z Wybrzeża Kości Słoniowej na 11 minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 65. minucie. W 79. minucie Richarlison został zmieniony przez Paulinha, co miało wzmocnić drużynę Brazylii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa-Alaina Gradla na Abdula Keitę w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu oraz Francka Kessiégo na Idrissę Doumbię w tej samej minucie.

Ismaël Jean Chester Diallo19′
14′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Jules Christ Eboue Kouassi65′ 79′
74′ Antony Matheus dos Santos
Amad Diallo Traoré63′
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Max-Alain Gradel90′
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Zié Mohamed Ouattara64′
79′ Richarlison de Andrade
Franck Yannick Kessié90′
74′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Idrissa Doumbia90′
74′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Abdul Kader Keita90′
79′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Cheick Aymar Timité75′
74′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Christian Michael Kouamé Kouakou63′

Reprezentacja Brazylii miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę reprezentantom Brazylii, natomiast piłkarzom Wybrzeża Kości Słoniowej pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Brazylii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.