Australia - Egipt 0-2 (0-1). 3. kolejka Igrzyska olimpijskie

W starciu 3. kolejki Igrzyska olimpijskie, które rozegrane zostało 28 lipca, reprezentacja Australii przegrała z Egiptem 0-2 (0-1). Mecz na Miyagi Stadium w Rifu obejrzało 4 471 widzów.

3. kolejka Igrzyska olimpijskie
2021-07-28 13:00 | Stadion: Miyagi Stadium | Widzów: 4471 | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Australia
Egipt
0
2
Ahmed Yasser Rayan 44'
Ammar Hamdi 85'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Akram Tawfik z Egiptu. Była to 36. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Egiptu w 44. minucie spotkania, gdy Ahmed Rayan zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ramadan Sobhi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Egiptu.

Drugą połowę drużyna Australii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Denisa Genreau, Dylana Pieriasa weszli Keanu Baccus, Daniel Arzani. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w reprezentacji Egiptu doszło do zmiany. Ammar Hamdi wszedł za Salaha Mohsena.

W 63. minucie Lachlan Wales zastąpił Jaya Richa-Baghuelou. W 77. minucie sędzia przyznał kartkę Keanu Baccusowi z jedenastki Australii. W 79. minucie boisko opuścili reprezentanty Egiptu: Naser Mansy, Ibrahim Adel, a na ich miejsce weszli Ahmed Rayan, Taher Mohamed.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ammar Hamdi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Egiptu, strzelając kolejnego gola w 85. minucie spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Ammar Hamdi, piłkarz Egiptu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Karim Hesham Mohamed Mohamed El Eraki
46′ Denis Genreau
Akram Tawfik Mohamed Hassan El Hagrasi36′ 90′
46′ Dylan Pierias
Salah Mohsen Mohamed Shalabi61′
90′ Connor Isaac Metcalfe
Taher Mohamed Ahmed Taher Mohamed Mahmoud79′
63′ Lachlan Andrew Wales
Ramadan Sobhi Ramadan Ahmed90′
Marco Tilio
Ahmed Mohamed Abo El Fotouh Mohamed
90′ Nicholas D'Agostino
Ahmed Yasser Anwar Mohamed Rayyan  44′ 79′
Ashley Maynard-Brewer
Mohamed Sobhi Mohamed Daader
63′ Jay Noah Rich-Baghuelou
Ahmed Ramadan Abdou Mohamed
46′ 77′ Keanu Baccus
Emam Ashour Metwally Abdelghany90′
90′ Cameron Peter Devlin
Nasser Maher Abdelhamid El Nouhi90′
Reno Mauro Piscopo
Ibrahim Adel Ali Mohamed Hassan79′
90′ Caleb Cassius Watts
Ammar Hamdi Ahmed Maghrabi Omar61′  85′ 90′
46′ Daniel Arzani
Nasser Mansy Dessouky Ahmed El Sayed79′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Australii, a piłkarzom Egiptu przyznał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.