Arabia Saudyjska - Brazylia 1-3 (1-1). 3. kolejka Igrzyska olimpijskie

W pojedynku 3. kolejki Igrzyska olimpijskie, który rozegrany został 28 lipca, reprezentacja Arabii Saudyjskiej przegrała z Brazylią 1-3 (1-1). Starcie odbyło się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie.

3. kolejka Igrzyska olimpijskie
2021-07-28 10:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Arbiter: Tessema Weyesa Bamlak
Richarlison 76',90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Brazylii w 14. minucie spotkania, gdy Matheus Cunha strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Claudinho.

W 26. minucie kartkę dostał Guilherme Arana, piłkarz Brazylii.

Drużyna Brazylii niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, jedenastka Arabii Saudyjskiej doprowadziła do remisu. Gola strzelił Abdulelah Al-Amri. Asystę przy bramce zaliczył Salman Al-Faraj.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Yasirowi Al-Shahraniemu z Arabii Saudyjskiej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Brazylii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antony'ego wszedł Malcom. W 61. minucie Ali Al-Hassan został zmieniony przez Mukhtara Alego.

W tej samej minucie Sami Al-Najei został zmieniony przez Abdulrahmana Ghareeba, co miało wzmocnić jedenastkę Arabii Saudyjskiej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claudinha na Reiniera. W 74. minucie kartką został ukarany Mukhtar Ali, reprezentant Arabii Saudyjskiej.

Piłkarze Brazylii w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Richarlison. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Bruno Guimarães.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili reprezentanty Arabii Saudyjskiej: Abdullah Al-Hamdan, Khalifah Al-Dawsari, Salman Al-Faraj, na ich miejsce weszli: Firas Al-Buraikan, Khalid Al Ghannam, Nasser Al-Omran. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Guimarãesa, Matheusa Cunhy, Guilherme Arany zajęli: Gabriel Menino, Gabriel Martinelli, Abner. W 80. minucie kartkę dostał Khalifah Al-Dawsari z reprezentacji Arabii Saudyjskiej.

Drużyna Arabii Saudyjskiej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Brazylii, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Richarlison ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Reiniera.

Minutę później kartki obejrzał Amin Bukhari z Arabii Saudyjskiej i Gabriel Martinelli, Dani Alves z jedenastki Brazylii. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Brazylia
90′ Amin Mohammed Jan Bukhari
Aderbar Melo dos Santos Neto
Saud Abdullah Abdul Hamid
Daniel Alves90′
80′ 89′ Khalifah Adel Al-Dawsari
Marcílio Florêncio Mota Filho
Abdulbasit Ali Al-Hindi
Diego Carlos Santos Silva
29′ Yasir Gharsan Al-Shahrani
Guilherme Antonio Arana Lopes26′ 89′
 27′ Abdulelah Ali Al-Amri
Matheus Henrique de Souza
61′ Ali Sadiq Al-Hassan
Antony Matheus dos Santos46′
61′ Sami Khalil Al-Najei
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel71′
Salem Mohammed Al-Dawsari
Bruno Guimarães Rodriguez Moura84′
89′ Salman Mohammed Al-Faraj
Matheus Santos Carneiro da Cunha  14′ 84′
77′ Abdullah Abdulrahman Al-Hamdan
Richarlison de Andrade  76′, 90′
Zaid Majed Al-Bawardi
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
Abdullah Hassoun Tarmin
Abner Vinicius da Silva Santos89′
89′ Khalid Essa Al Ghannam
Bruno de Lara Fuchs
61′ 74′ Mukhtar Abdullahi Ali
Reinier Jesus Carvalho71′
89′ Nasser Salman Al-Omran
Gabriel Vinicius Menino84′
61′ Abdulrahman Abdullah Ghareeb
Gabriel Teodoro Martinelli Silva84′ 90′
77′ Firas Tariq Nasser Al-Buraikan
Malcom Filipe Silva de Oliveira46′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Arabii Saudyjskiej. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Reprezentanty Brazylii dostały jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie reprezentacje dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.