Reklama

Reklama

3. kolejka UEFA Euro U-21: Austria U-21 - Niemcy U-21 1-1 (1-1)

23 czerwca na Dacia Arena w Udine odbyło się spotkanie 3. kolejki UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Austrii U-21 i Niemiec U-21. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 9 100 widzów.

23 czerwca  na Dacia Arena w Udine odbyło się spotkanie  3. kolejki UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Austrii U-21  i Niemiec U-21. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 9 100 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Reprezentacja Niemiec U-21 wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Niemiec U-21 w 14. minucie spotkania, gdy Gian-Luca Waldschmidt strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Jonathana Taha.

W 22. minucie arbiter przyznał kartkę Alexandrowi Nüblowi z drużyny Niemiec U-21.

Reklama

Reprezentanty Austrii U-21 nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy Austrii U-21 strzelił z karnego Kevin Danso.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Taha z Niemiec U-21, a w 37. minucie Dejana Ljubicica z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie Dejan Ljubicic został zastąpiony przez Christopha Baumgartnera. W 56. minucie Florian Neuhaus został zmieniony przez Suata Serdara, a za Marca Richtera wszedł na boisko Nadiem Amiri, co miało wzmocnić reprezentację Niemiec U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sasę Kalajdzic na Adriana Grbica w 77. minucie.

W 83. minucie kartką został ukarany Suat Serdar, reprezentant Niemiec U-21. W tej samej minucie trener Niemiec U-21 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Maximiliana Eggesteina wszedł Robin Koch, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Niemiec U-21 utrzymać remis. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Austrii U-21 doszło do zmiany. Mathias Honsak wszedł za Huseina Balica.

W 87. minucie sędzia ukarał kartką Benjamina Henrichsa, piłkarza Niemiec U-21. W drugiej połowie nie padły bramki.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Austrii U-21, a piłkarzom Niemiec U-21 wręczył cztery.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek drużyna Niemiec U-21 zawalczy o kolejne punkty w Bolonii. Jej przeciwnikiem będzie Rumunia U-21.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL