3. kolejka MŚ U-20 2019: Ekwador U-20 - Meksyk U-20 1-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 29 maja, jedenastka Ekwadoru U-20 wygrała z Meksykiem U-20 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni obejrzało 4 206 widzów.

G. Plata 12'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Gonzalo Plata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ekwadoru U-20 , strzelając gola w 12. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Exon Vallecilla.

Od 14. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ekwadoru U-20 i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ekwadoru U-20.

Na drugą połowę reprezentacja Meksyku U-20 wyszła w zmienionym składzie, za Francisca Figueroa wszedł Roberto De La Rosa. W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Robertowi De La Rosie, piłkarzowi Meksyku U-20.

W 59. minucie Adrián Lozano został zmieniony przez Carlosa Gutiérreza. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Meksyku U-20 doszło do zmiany. José Plascencia wszedł za Kevina Álvareza. Chwilę później trener Ekwadoru U-20 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Rezabalę. Na boisko wszedł Sergio Quintero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Meksyku U-20 i dwie drużynie przeciwnej. W doliczonej drugiej minucie spotkania w jedenastce Ekwadoru U-20 doszło do zmiany. Luis Estupiñán wszedł za Alexandra Alvarada. W drugiej połowie nie padły bramki.

Meksyk U-20
90′ Wellington Moisés Ramírez Preciado
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
Diego José Palacios Espinoza
Kevin Nahin Álvarez Campos76′
89′ Exon Gustavo Vallecilla Godoy
Arturo Naelson Cárdenas Delgado85′
Jordy José Alcívar Macías
Oswaldo Jesús León Montoya
44′ 90′ Alexander Antonio Alvarado Carriel
Gilberto Sepúlveda López45′
14′ José Adoni Cifuentes Charcopa
Mario Alejandro Trejo Castro84′
Jhon Jairo Espinoza Izquierdo
Francisco Antonio Figueroa Díaz46′
Richard Alexander Mina Caicedo
Diego Lainez Leyva
79′ Jordan Lenín Rezabala Anzules
Adrián Lozano Magallanes59′
Leonardo Campana Romero
Efraín Orona Zavala81′
 12′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
José Fernando Plascencia Castro76′
79′ Sergio Saúl Quintero Chavez
Alan Eduardo Torres Villanueva
90′ Luis Joel Estupiñán García
Roberto Carlos De La Rosa González46′ 48′
Luis Eduardo Loor Macías
Diego Hernández Jiménez
Stiven Ricardo Plaza Castillo
Daniel Guadalupe López Valdez
Daniel Isaías Segura González

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Meksyku U-20, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze Ekwadoru U-20 dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Reprezentacja Ekwadoru U-20 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Meksyku U-20 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.