2. kolejka MŚ U-20 2019: USA U-20 - Nigeria U-20 2-0 (1-0)

27 maja na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbył się mecz 2. kolejki MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami USA U-20 i Nigerii U-20. Pojedynek zakończył się zwycięstwem USA U-20 2-0. Na stadionie stawiło się 3 427 widzów.

2. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-27 20:30 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 3427 | Arbiter: B. Bastien
USA U-20
Nigeria U-20
2
0
S. Soto 18',46'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Konrad De La Fuente z USA U-20. Była to 10. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów USA U-20 w 18. minucie spotkania, gdy Sebastian Soto strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alexis Méndez.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w reprezentacji Nigerii U-20 doszło do zmiany. Aniekeme Okon wszedł za Ayotomiwę Dele'a-Bashiru. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny USA U-20.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Sebastian Soto po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Gloster.

W 54. minucie Akor Adams zastąpił Muhameda Tijaniego. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce USA U-20 doszło do zmiany. Mark McKenzie wszedł za Chrisa Richardsa. Po chwili trener Nigerii U-20 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Kingsleya Michaela. Na boisko wszedł Success Makanjuola, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Chris Gloster z USA U-20 oraz Aniekeme Okon, Aliu Salawudeen z drużyny Nigerii U-20. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Valentine James Ozornwafor
90′ Christopher Gloster
Zulkifilu Muhammad Rabiu
Aboubacar Keita
Aliu Olasunkanmi Salawudeen 90′
60′ Chris Richards
Ikouwem Udo Utin
Christopher James Durkin
Maxwell Michael Effiom
77′ Alex Méndez
Ayotomiwa Dele-Bashiru31′
Paxton Pomykal
Kingsley Dogo Michael70′
10′ Konrad De La Fuente
Jamil Muhammad
 18′, 46′ Sebastian Guerra Soto
Akor Jerome Adams54′
87′ Timothy Weah
Igoh Ogbu
60′ Mark McKenzie
Yira Collins Sor
77′ Brandon Servania
Chinonso Emeka
Ulysses Llanez Jr.
Aniekeme Okon31′ 90′
87′ Justin Rennicks
Muhamed Tijani54′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność reprezentacji USA U-20, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Drużyna Nigerii U-20 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.