2. kolejka MŚ U-20 2019: Senegal U-20 - Kolumbia U-20 2-0 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki światowej MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 26 maja, reprezentacja Senegalu U-20 wygrała z Kolumbią U-20 2-0 (1-0). Mecz na Arenie Lublin w Lublinie obejrzało 10 450 widzów.

D. Lopy 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Senegalu U-20 w 34. minucie spotkania, gdy Ibrahima Niane strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wręczył kartkę Carlosowi Cueście z jedenastki Kolumbii U-20. W 41. minucie Andrés Perea został zastąpiony przez Johana Carbonera. W 42. minucie arbiter ukarał kartką Ousseynou Cavina, reprezentanta Senegalu U-20.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Senegalu U-20.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Andrésowi Reyesowi z Kolumbii U-20. Była to 58. minuta pojedynku. Między 65. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanci Senegalu U-20: Amadou Sagna, Amadou Ciss, Ibrahima Niane, na ich miejsce weszli: Ousseynou Niang, Faly Ndaw, Ibrahima Drame. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivána Angula, Juana Hernándeza zajęli: Luis Sandoval, Andrés Amaya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Senegalu U-20 w 85. minucie spotkania, gdy Dion Lopy zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Andrés Felipe Reyes Ambuila58′
42′ Ousseynou Cavin Diagne
Brayan Emanuel Vera Ramírez
80′ Amadou Ciss
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
 85′ (k.) Dion Lopy
Andrés Felipe Perea Castañeda41′
Youssouph Mamadou Badji
Juan Camilo Hernández Suárez74′
 34′ (k.) 82′ Ibrahima Niane
Iván Darío Angulo Cortés65′
72′ Amadou Sagna
Jean Carlos Colorado Sánchez
80′ Faly Ndaw
Luis Fernando Sandoval Oyola65′
Amadou Dia N'Diaye
Deiber Jair Caicedo Mideros
82′ Ibrahima Dramé
Johan Stiven Carbonero Balanta41′
72′ Ousseynou Niang
Carlos Terán Díaz

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Senegalu U-20, natomiast piłkarzom Kolumbii U-20 przyznał dwie.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany.