2. kolejka MŚ U-20 2019: Polska U-20 - Tahiti U-20 5-0 (3-0)

W spotkaniu 2. kolejki światowej MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 26 maja, reprezentacja Polski U-20 wysoko wygrała z Tahiti U-20 5-0 (3-0). Mecz na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi obejrzało 15 894 widzów.

2. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-26 20:30 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 15894 | Arbiter: Ahmed Al Kaf
A. Benedyczak 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Polski U-20 w 18. minucie spotkania, gdy Jakub Bednarczyk zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał Hennelowi Tehaamoanie z Tahiti U-20. Była to 35. minuta pojedynku.

Drużyna Tahiti U-20 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Polski U-20, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Marcel Zylla. W zdobyciu bramki pomógł Dominik Steczyk.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dominik Steczyk. Przy strzeleniu gola pomógł Marcel Zylla.

Drugą połowę drużyna Tahiti U-20 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yanna Viviego, Samuela Lipara weszli Kitin Maro, Etienne Tave. W 58. minucie David Kopacz zastąpił Adriana Benedyczaka.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dominik Steczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Polski U-20, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Nicoli Zalewskiego.

W 62. minucie w reprezentacji Polski U-20 doszło do zmiany. Adrian Gryszkiewicz wszedł za Bartosza Slisza. Po chwili trener Tahiti U-20 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Teraiego Bremonda. Na boisko wszedł Herehaunui Ferrand, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Polski U-20 w 74. minucie spotkania, gdy Adrian Benedyczak strzelił piątego gola. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Polski U-20 doszło do zmiany. Michał Skóraś wszedł za Marcela Zyllę.

W 88. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Hennel Tehaamoana, osłabiając reprezentację Tahiti U-20. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 35. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Moana Pito
 18′ Jakub Jacek Bednarczyk
Tutehau Tufariua
 37′ 77′ Marcel Zylla
Tehauarii Holozet
Adrian Łyszczarz
Terai Bremond70′
58′ David Kopacz
Yann Vivi46′
63′ Bartosz Slisz
Tevaitini Teumere
Nicola Zalewski
Eddy Kaspard
 39′, 62′ Dominik Steczyk
Diego Araneda
63′ Adrian Gryszkiewicz
Kalahani Beaumert
77′ Michał Skóraś
Mauri Heitaa
58′  74′ Adrian Benedyczak
Hugo Boube

Drużyna Polski U-20 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki reprezentacji Tahiti U-20.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Polski U-20 żadną kartką, natomiast piłkarzom Tahiti U-20 wręczył jedną żółtą i jedną czerwoną.