2. kolejka MŚ U-20 2019: Katar U-20 - Ukraina U-20 0-1 (0-0)

27 maja na Stadionie Miejskim w Tychach odbył się pojedynek 2. kolejki MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Kataru U-20 i Ukrainy U-20. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ukrainy U-20 1-0. Spotkanie obejrzało 3 513 widzów.

2. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-27 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 3513 | Arbiter: S. Martínez
Katar U-20
Ukraina U-20
0
1
D. Popov 59'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Od pierwszych minut drużyna Ukrainy U-20 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Kataru U-20 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oleksiego Khakhlova, piłkarza Ukrainy U-20.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Serhiego Buletsę z Ukrainy U-20, a w 48. minucie Youssefa Razaqa z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę drużyna Ukrainy U-20 wyszła w zmienionym składzie, za Oleksiego Khakhlova wszedł Maksym Chekh.

W 54. minucie za Abdullaha Murisiego wszedł Hashim Ali.

Jedynego gola meczu strzelił Denys Popov dla reprezentacji Ukrainy U-20. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Serhiy Buletsa.

W 68. minucie żółtą kartkę dostał Yukhym Konoplia z drużyny Ukrainy U-20. Na pięć minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nasir Baksh osłabiając tym samym reprezentację Kataru U-20.

Danylo Beskorovainyi
85′ Nasir Peer Baksh
Valerii Bondar
Abdulrasheed Umaru
Yukhym Konoplya68′
48′ Youssef Abdel Razaq Youssef
Mykola Musolitin
54′ Abdullah Nasser Murisi
Oleh Veremienko
54′ Hashim Ali Abdullatif
Denys Ustymenko

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Reprezentanci Kataru U-20 obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Kataru U-20 w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast reprezentacja Ukrainy U-20 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.