2. kolejka MŚ U-20 2019: Honduras U-20 - Urugwaj U-20 0-2 (0-1)

27 maja na Arenie Lublin w Lublinie odbył się mecz 2. kolejki światowej MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Hondurasu U-20 i Urugwaju U-20. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urugwaju U-20 2-0. Na stadionie stawiło się 6 173 widzów.

2. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-27 18:00 | Stadion: Arena Lublin | Widzów: 6173 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Honduras U-20
Urugwaj U-20
0
2
N. Acevedo 41'
N. Schiappacase 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Hondurasu U-20.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Honduras U-20: Marianowi Alvarezowi w 9. i Césarowi Romero w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urugwaju U-20 w 41. minucie spotkania, gdy Nicolás Acevedo strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Darwin Núñez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Urugwaju U-20.

W 51. minucie Sebastián Cáceres zastąpił Edgara Elizaldego. Między 52. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Hondurasu U-20: César Romero, Axel Gómez, Patrick Palacios, na ich miejsce weszli: Selvin Guevara, Joseph Rosales, Carlos Mejía. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Rodrígueza, Santiago Rodrígueza zajęli: Juan Sanabria, Thomás Chacón.

Między 63. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Hondurasu U-20 oraz dwie drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Nicolás Schiappacasse wywołał eksplozję radości wśród kibiców Urugwaju U-20, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Asystę przy golu zaliczył Juan Sanabria.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Franco Israel Wibmer
9′ Mariano Alvarez
Ezequiel Busquets Sanguinetti
Wesly Roberto Decas
Sebastián Enzo Cáceres Ramos51′
67′ Axel Daniel Gómez Guzmán
Bruno Méndez Cittadini
Jonathan Adid Nunez García
Paul Brian Rodríguez Bravo80′
83′ Elison David Rivas Mejía
Nicolás Javier Schiappacasse Oliva  90′
Gerson Aldair Chávez Suazo
Santiago Mariano Rodríguez Molina85′
Jack Eduardo Jean-Baptiste Cruz
Nicolás Brian Acevedo Tabárez  41′
77′ Patrick Oneal Palacios Martínez
Maximiliano Javier Araújo Vilches68′
38′ 52′ César Miguel Romero Moncada
Francisco Ginella Dabezies
63′ Josué Isaías Villafranca Quiñonez
Edgar Joel Elizalde Ferreira51′ 74′
52′ Selvin Rolando Guevara Casco
Martín Barrios Santos
Everson Jared López Bonilla
Thomás Chacón Yona85′
77′ Carlos Adonys Mejía Estrada
Juan Manuel Sanabria Magole80′
Luis Enrique Palma Oseguera
Juan Manuel Boselli Graf
67′ Joseph Yeramid Rosales Erazo
Emiliano Gómez Dutra
Cristian Neptali Calix Alvarado

Sędzia przyznał cztery żółte kartki reprezentantom Hondurasu U-20, a piłkarzom Urugwaju U-20 wręczył dwie.