2. kolejka MŚ U-20 2019: Ekwador U-20 - Włochy U-20 0-1 (0-1)

26 maja na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbyło się spotkanie 2. kolejki światowej MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Ekwadoru U-20 i Włoch U-20. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Włoch U-20 1-0. Na stadionie zasiadło 6 717 widzów.

2. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-26 18:00 | Stadion: Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka | Widzów: 6717 | Arbiter: Adham Makhadmeh
Ekwador U-20
Włochy U-20
0
1
A. Pinamonti 15'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Andrea Pinamonti dla drużyny Włoch U-20. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Gianluca Scamacca.

W 41. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jackson Porozo osłabiając tym samym reprezentację Ekwadoru U-20. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Enricowi Del Prato z Włoch U-20. Była to 45. minuta meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Włoch U-20.

W 58. minucie żółtą kartkę otrzymał Gianluca Scamacca z drużyny Włoch U-20. W 60. minucie za Jhona Espinozę wszedł Stiven Plaza.

Od 65. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Włoch U-20 i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Alessandro Plizzari
65′ Diego José Palacios Espinoza
Raoul Bellanova90′
41′ Jackson Gabriel Porozo Vernaza
Luca Pellegrini72′
Exon Gustavo Vallecilla Godoy
Luca Ranieri
78′ Jordy José Alcívar Macías
Alessandro Tripaldelli
Alexander Antonio Alvarado Carriel
Enrico Del Prato45′
José Adoni Cifuentes Charcopa
Salvatore Esposito73′
60′ Jhon Jairo Espinoza Izquierdo
Davide Frattesi90′
Jordan Lenín Rezabala Anzules
Matteo Gabbia
45′ (k.) Leonardo Campana Romero
Gianluca Scamacca58′ 83′
84′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Gabriele Gori
60′ Stiven Ricardo Plaza Castillo
Marco Olivieri
78′ Daniel Isaías Segura González

Jeśli reprezentacja Ekwadoru U-20 nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Ekwadoru U-20, natomiast reprezentantom Włoch U-20 przyznał pięć żółtych.

Drużyna Ekwadoru U-20 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast reprezentacja Włoch U-20 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.