10. kolejka Euro U21 - eliminacje: Polska U-21 - Łotwa U-21 3-1 (0-0)

W meczu 10. kolejki Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 17 listopada, reprezentacja Polski U-21 wygrała z Łotwą u-21 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi.

10. kolejka Euro U21 - eliminacje
2020-11-17 17:30 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Arbiter: Dragan Petrović
M. Regža 89'

Drużyna Polski U-21 bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Reprezentacja ta zajmowała 18. pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Polski U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patryka Dziczka z Polski U-21, a w 27. minucie Iva Minkevičsa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Polski U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Bartosz Białek.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Filipowi Marchwińskiemu, piłkarzowi Polski U-21.

Jedenastka Łotwy u-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Polski U-21, strzelając kolejnego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Jakub Kiwior.

W 62. minucie za Bartosza Białka wszedł Patryk Klimala. W 67. minucie kartkę otrzymał Kristaps Liepa z Łotwy u-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Polski U-21 w 71. minucie spotkania, gdy Patryk Klimala zdobył trzecią bramkę. W 75. minucie Kristaps Liepa został zmieniony przez Rihardsa Ozoliņša, co miało wzmocnić jedenastkę Łotwy u-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Skórasia na Patryka Szysza w 80. minucie oraz Filipa Marchwińskiego na Szymona Czyża w tej samej minucie.

Piłkarze Łotwy u-21 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie bramkę pocieszenia zdobył Marko Regža.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Mateusza Bogusza, reprezentanta Polski U-21. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Daniels Balodis
 61′ Jakub Piotr Kiwior
Dmitrijs Litvinskis
Kamil Piątkowski
Ivo Minkevičs27′
Tymoteusz Puchacz
Dāvis Sprūds
90′ Mateusz Piotr Bogusz
Roberts Veips71′
16′ Patryk Dziczek
Jānis Grīnbergs71′
62′ Sebastian Kowalczyk
Kristaps Liepa67′ 75′
52′ 86′ Filip Marchwiński
Dmitrijs Zelenkovs65′
80′ Michał Skóraś
Marko Regža  89′
 48′ 62′ Bartosz Białek
Kristers Čudars
86′ Szymon Czyż
Eduards Daskevics71′
Kacper Smolinski
Kristers Lūsiņš65′
62′  71′ Patryk Klimala
Rihards Ozoliņš75′
62′ Dawid Kurminowski
Daniils Skopenko65′
80′ Patryk Szysz
Renārs Varslavāns

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Polski U-21, natomiast reprezentantom Łotwy u-21 pokazał dwie.

Reprezentacja Polski U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Łotwy u-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.