10. kolejka Euro U21 - eliminacje: Bułgaria U-21 - Estonia U-21 3-0 (2-0)

17 listopada na Stadionie Slavija w Sofii odbył się mecz 10. kolejki Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Bułgarii U-21 i Estonii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bułgarii U-21 3-0.

K. Krastev 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Bułgarii U-21 wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut reprezentacja Estonii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bułgarii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Asenowi Rumenovowi z Bułgarii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Bułgarii U-21 w 28. minucie spotkania, gdy Lachezar Kotev zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Estonii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Bułgarii U-21, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Ertan Tombak.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stena Reinkorta z Estonii U-21, a w 42. minucie Ertana Tombaka z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 67. minucie Mattias Männilaan został zmieniony przez Raimonda Eina. W tej samej minucie trener Estonii U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Rasmusa Saara. Na boisko wszedł Martin Käos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Bułgarii U-21: Asen Rumenov, Stanislav Ivaylov, Stanislav Slavov, na ich miejsce weszli: Ivan Tilev, Martin Yankov, Milen Stoev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stena Reinkorta, Artura Uljanova, Mihkela Järvistego zajęli: Kevin Mätas, Reinhard Reimaa, Nikita Komissarov.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik na 3-0 podwyższył Kaloyan Krastev. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Rasmus Saar67′
80′ Stanislav Slavov Rabotov
Markkus Seppik
 30′ 42′ Ertan Tombak
Magnus Villota
Ilian Ilianov Iliev
Mihkel Järviste83′
 28′ Lachezar Kotev
Markus Poom
90′ Zdravko Minchev Dimitrov
Artur Uljanov76′
23′ 68′ Asen Rumenov Chandarov
Henri Välja
69′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Mattias Männilaan67′
 88′ 89′ Kaloyan Krastev
Sten Reinkort38′ 76′
Vasil Simeonov
Karl Andre Vallner
80′ Milen Yankov Stoev
Martin Käos67′
Stefan Gavrilov
Daaniel Maanas
68′ Ivan Angelov Tilev
Kristjan Pelt
Martin Valchinov
Alex Roosalu
69′ Martin Yankov Minchev
Nikita Komissarov83′
90′ Georgi Rusev
Reinhard Reimaa76′
89′ Tonislav Yordanov Yordanov
Raimond Eino67′

Kevin Mätas76′

Reprezentanty Bułgarii U-21 otrzymały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.