1. kolejka UEFA Euro U-21: Serbia U-21 - Austria U-21 0-2 (0-1)

17 czerwca na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbył się mecz 1. kolejki UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Serbii U-21 i Austrii U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Austrii U-21 2-0. Na stadionie stawiło się 5 421 widzów.

1. kolejka UEFA Euro U-21
2019-06-17 18:30 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 5421 | Arbiter: A. Ekberg
Serbia U-21
Austria U-21
0
2
H. Wolf 37'
S. Horvath 78'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Serbii U-21 wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Philippowi Lienhartowi z drużyny Austrii U-21.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Austrii U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Hannes Wolf. To pierwsza bramka tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Sandro Ingolitsch, piłkarz Austrii U-21. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Austrii U-21.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erhana Mašovicia, reprezentanta Serbii U-21. W 57. minucie Erhan Mašović został zastąpiony przez Uroša Račicia.

W 58. minucie w reprezentacji Serbii U-21 doszło do zmiany. Lazar Ranđelović wszedł za Danila Panticia. W 75. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vukašin Jovanović osłabiając tym samym drużynę Serbii U-21. Na 13 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę otrzymał Milan Gajić z Serbii U-21.

Reprezentacja Serbii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Austrii U-21, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik ustalił Sascha Horvath.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w reprezentacji Austrii U-21 doszło do zmiany. Husein Balic wszedł za Mathiasa Honsaka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom drużyny Serbii U-21: Nikoli Milenković i Luce Jović. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Kevin Danso
77′ Milan Gajić
Sandro Ingolitsch42′
75′ Vukašin Jovanović
Philipp Lienhart27′ 78′
90′ Nikola Milenković
Stefan Posch
58′ Danilo Pantić
Ivan Ljubic
90′ Luka Jović
Xaver Schlager
53′ 57′ Erhan Mašović
Husein Balić84′
57′ Uroš Račić
Christoph Baumgartner
58′ Lazar Ranđelović