1. kolejka UEFA Euro U-21: Niemcy U-21 - Dania U-21 3-1 (1-0)

W starciu 1. kolejki UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 17 czerwca, jedenastka Niemiec U-21 zwyciężyła z Danią U21 3-1 (1-0). Mecz na Dacia Arena w Udine obejrzało 7 131 widzów.

R. Skov 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Niemiec U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Niemiec U-21 w 27. minucie spotkania, gdy Marco Richter zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Maximilian Eggestein.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Arne Maier z Niemiec U-21. Była to 36. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Niemiec U-21.

Trener Niemiec U-21 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Floriana Neuhausa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arne Maier. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Benjaminowi Henrichsowi z reprezentacji Niemiec U-21.

Jedenastka Danii U21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Niemiec U-21, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie Marco Richter po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

W 59. minucie arbiter ukarał kartką Marcusa Ingvartsena, piłkarza Danii U21.

Niedługo później Gian-Luca Waldschmidt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Niemiec U-21, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Marco Richter.

W 70. minucie Magnus Andersen został zastąpiony przez Olivera Abildgaarda. W tej samej minucie w jedenastce Niemiec U-21 doszło do zmiany. Nadiem Amiri wszedł za Marca Richtera. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Skov. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia w reprezentacji Niemiec U-21 doszło do zmiany. Suat Serdar wszedł za Mahmouda Dahouda. Chwilę później trener Danii U21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Philipa Billinga. Na boisko wszedł Mikkel Duelund, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Danii U21 doszło do zmiany. Jonas Older wszedł za Jacoba Bruuna.

W 82. minucie kartkę obejrzał Mathias Jensen z Danii U21. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Victor Enok Nelsson
50′ Benjamin Henrichs
Robert Skov  73′ (k.)
79′ Mahmoud Dahoud
Philip Billing80′
Maximilian Eggestein
Mathias Jensen82′
36′ 46′ Arne Maier
Magnus Kofod Andersen70′
 65′ Gian-Luca Waldschmidt
Marcus Ingvartsen59′
 27′, 52′ 70′ Marco Richter
Asger Sørensen
70′ Nadiem Amiri
Oliver Abildgaard70′
Eduard Löwen
Jens Dalsgaard Stage
46′ Florian Neuhaus
Mikkel Duelund80′
79′ Suat Serdar
Anders Laustrup Dreyer
Johannes Eggestein
Jonas Older Wind80′
Lukas Nmecha
Andreas Skov Olsen

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.