1. kolejka MŚ U-20 2019: Ukraina U-20 - USA U-20 2-1 (1-1)

W spotkaniu 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 24 maja, reprezentacja Ukrainy U-20 zwyciężyła z USA U-20 2-1 (1-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obejrzało 4 310 widzów.

B. Servania 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Ukrainy U-20.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Ukraina U-20: Heorhiemu Tsitaishvilemu w 9. i Mykoli Musolitinowi w 22. minucie.

W tym czasie to reprezentanci Ukrainy U-20 otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Serhiy Buletsa. Przy strzeleniu gola pomagał Heorhii Tsitaishvili.

Drużyna USA U-20 nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 32. minucie Brandon Servania wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Timothy Weah.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie kartkę dostał Alexis Méndez z USA U-20.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Ukrainy U-20 przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Denys Popov. Bramka padła po podaniu Serhiego Buletsy.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Valeriemu Bondarowi, piłkarzowi Ukrainy U-20. Trener USA U-20 postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Brandona Servanię i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Soto. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Chris Gloster został zmieniony przez Matthew Reala.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Chris Durkin, reprezentant USA U-20. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Sergino Gianni Dest
60′ Valerii Bondar
Christopher Gloster69′
Yukhym Konoplya
Aboubacar Keita
Viktor Kornienko
Chris Richards
 51′ Denys Popov
Paxton Pomykal
 26′ 75′ Serhii Buletsa
Brandon Servania  32′ 66′
86′ Oleksii Khakhlyov
Alex Méndez50′
22′ Mykola Musolitin
Christopher James Durkin76′
9′ 78′ Heorhii Tsitaishvili
Matthew Real69′
86′ Maksym Chekh
Edwin Cerrillo
Kyrylo Dryshlyuk
Richard Ledezma
78′ Oleksii Kashchuk
Sebastian Guerra Soto66′
Danylo Sikan
Ulysses Llanez Jr.
75′ Denys Ustymenko
Justin Rennicks84′

Przewaga drużyny USA U-20 w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Ukrainy U-20, natomiast reprezentantom USA U-20 przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.