1. kolejka MŚ U-20 2019: Tahiti U-20 - Senegal U-20 0-3 (0-2)

23 maja na Arenie Lublin w Lublinie odbył się mecz 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Tahiti U-20 i Senegalu U-20. Starcie zakończyło się zwycięstwem Senegalu U-20 3-0. Na stadionie zasiadło 4 661 widzów.

A. Sagna 1',29',50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Senegalu U-20 w pierwszej minucie spotkania, gdy Amadou Sagna zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Youssouph Badji.

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Amadou Sagna z Senegalu U-20. Przy strzeleniu gola asystował Ibrahima Niane.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tahiti U-20: Mauriemu Heitai w 34. i Samuelowi Liparowi w 39. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Amadou Sagna wywołał eksplozję radości wśród kibiców Senegalu U-20, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie spotkania. W 64. minucie za Yanna Viviego wszedł Tutehau Tufariua.

Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanci Senegalu U-20: Youssouph Badji, Ibrahima Niane, Dion Lopy, na ich miejsce weszli: Ibrahima Drame, Amadou Ndiaye, Ousseynou Niang. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Teraiego Bremonda, Mauriego Heitai zajęli: Tehauarii Holozet, Etienne Tave. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Dialy Kobaly Ndiaye
39′ Samuel Liparo
Ousseynou Cavin Diagne
75′ Terai Bremond
Amadou Ciss
Kavai'ei Morgant
Dion Lopy82′
Roonui Tehau
Ibrahima Niane75′
64′ Yann Vivi
Youssouph Mamadou Badji75′
34′ 82′ Mauri Heitaa
Amadou Sagna  1′, 29′, 50′
Josselin Capel
François Hyapoute Djiba
Tevaearai Tamatai
Cheikh Kane Sarr
82′ Etienne Tave
Mamadou Lamine Danfa
75′ Tehauarii Holozet
Faly Ndaw
Kitin Maro
Amadou Dia N'Diaye75′
Ramanui Amau
Ibrahima Dramé75′
64′ Tutehau Tufariua
Ousseynou Niang82′

Wyjątkowa nieporadność napastników Tahiti U-20 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Senegalu U-20 żadną kartką, natomiast reprezentantom Tahiti U-20 pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.