1. kolejka MŚ U-20 2019: Portugalia U-20 - Korea Południowa U-20 1-0 (1-0)

W meczu 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, który rozegrany został 25 maja, drużyna Portugalii U-20 zwyciężyła z Koreą Południową U-20 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obejrzało 6 344 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-25 15:30 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 6344 | Arbiter: K. Zitouni
Portugalia U-20
Korea Południowa U-20
1
0
Trincao 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Reprezentacja Portugalii U-20 wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Francisco Trincão dla reprezentacji Portugalii U-20. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu João Filipego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Portugalii U-20.

W 58. minucie Jeon Se-Jin zastąpił Eom Won-Sanga. Trener Korei Południowej U-20 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ko Jae-Hyuna i na pole gry wprowadził napastnika Oh Se-Huna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Ji-Sol Lee
83′ Miguel Mariz Luís
Se-Jin Jeon58′
Florentino Ibrain Morris Luís
Jae-Hyeon Go58′
 7′ 89′ Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Jung-Min Kim
Rafael Alexandre Conceição Leão
Kang-In Lee
73′ João Pedro Neves Filipe
Kyu-Hyuk Lee
83′ Nuno Henrique Pina Nunes
Sang-Jun Lee89′
89′ Nuno Miguel Valente Santos
Won-Sang Eom58′
Pedro Alves Correia
Ho-Jin Jeong
Mesaque Geremias Dju
Se-Yun Kim
73′ Pedro Lomba Neto
Tae-Jun Park

Se-Hun Oh58′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.