1. kolejka MŚ U-20 2019: Polska U-20 - Kolumbia U-20 0-2 (0-1)

W starciu 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 23 maja, jedenastka Polski U-20 przegrała z Kolumbią U-20 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi obejrzało 17 463 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-23 20:30 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 17463 | Arbiter: M. Ghorbal
Polska U-20
Kolumbia U-20
0
2
I. Angulo 23'
L. Sandoval 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Iván Angulo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kolumbii U-20 , zdobywając bramkę w 23. minucie meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Brayanowi Verze z reprezentacji Kolumbii U-20. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kolumbii U-20.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Jaime Alvarada, reprezentanta Kolumbii U-20. W 55. minucie Sebastian Walukiewicz został zmieniony przez Jakuba Bednarczyka.

W 60. minucie Juan Hernández został zmieniony przez Luisa Sandovala, a za Ivána Angula wszedł na boisko Johan Carbonero, co miało wzmocnić jedenastkę Kolumbii U-20. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Bogusza na Marcela Zyllę. Trener Polski U-20 postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Tymoteusza Puchacza i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Benedyczaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Kolumbii U-20 doszło do zmiany. Carlos Terán wszedł za Andrésa Reyesa.

Drużyna Polski U-20 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Kolumbii U-20, strzelając kolejnego gola. Dwie minuty później trafił Luis Sandoval.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Kevin Leonardo Mier Robles
82′ Tymoteusz Puchacz
Anderson Arroyo Córdoba
Jan Sobociński
Andrés Felipe Balanta Cifuentes
Serafin Szota
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
55′ Sebastian Wiktor Walukiewicz
Andrés Felipe Reyes Ambuila90′
68′ Mateusz Piotr Bogusz
Juan David Lemus Quintero
55′ Jakub Jacek Bednarczyk
Luis Fernando Sandoval Oyola60′  90′
68′ Marcel Zylla
Deiber Jair Caicedo Mideros
82′ Adrian Benedyczak
Johan Stiven Carbonero Balanta78′
Nicola Zalewski
Carlos Terán Díaz90′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Polski U-20 żadną kartką, natomiast reprezentantom Kolumbii U-20 przyznał dwie żółte.