1. kolejka MŚ U-20 2019: Panama U-20 - Mali U-20 1-1 (0-1)

25 maja na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbył się mecz 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Panamy U-20 i Małych U-20. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 2 876 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-25 18:00 | Stadion: Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka | Widzów: 2876 | Arbiter: D. Massa
Panama U-20
Mali U-20
1
1
D. Valanta 87'
A. Konte 39'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Małych U-20 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Aboubacar Boubou. W zdobyciu bramki pomógł Mohamed Camara.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Małych U-20.

Drugą połowę reprezentacja Panamy U-20 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ángela Oreliena, Eduarda Guerrera weszli Jovani Welch, Tomas Rodríguez. W 71. minucie Hadji Drame został zastąpiony przez Mamadego Diarrę.

W 76. minucie Lassana N'Diaye został zmieniony przez Mamadou Traorego, co miało wzmocnić jedenastkę Małych U-20. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesusa Westa na Diego Valantę. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Valanta. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Mohamed Camara z reprezentacji Małych U-20. Była to 90. minuta starcia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Fode Konate
85′ Jesus West
Aboubacar Dit Boubou Konte  39′
46′ Eduardo Antonio Guerrero Lozcano
Hadji Drame71′
46′ Ángel Gabriel Orelien González
Souleymane Coulibaly
85′  87′ (k.) Diego Ezequiel Valanta Del Busto
Mamady Diarra71′
46′ Jovani Francisco Welch López

46′ Tomas Abdiel Rodríguez Mena

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Panamy U-20 żadną kartką, natomiast piłkarzom Małych U-20 pokazał jedną żółtą.

Drużyna Panamy U-20 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Małych U-20 w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.